Kabuktaki Hayalet – Ghost in the Shell

 KABUKTAKİ HAYALET
Prodüksiyon Notları

Yakın gelecekte, Binbaşı (Scarlett Johansson) türünün ilk örneğidir. Korkunç bir kazadan kurtarılmış ve kendisini dünyanın en tehlikeli suçlularını durdurmaya adayan kusursuz bir asker olmak üzere siber geliştirilmiş bir insandır. Terörizm, insanların zihinlerine girip onları kontrol etmeyi de içeren yeni bir düzeye ulaştığında Binbaşı bunu durdurmak için eşsiz biçimde donatılmıştır. Yeni bir düşmanla yüzleşmeye hazırlanırken kendisine yalan söylendiğini, hayatının kurtarılmadığını, çalındığını öğrenir. Geçmişini geri kazanmak, bunu kendisine kimin yaptığını öğrenmek ve başkalarına da yapmadan onları durdurmak için hiçbir engel tanımayacaktır. Uluslararası üne sahip Japon çizgi romanı “Kabuktaki Hayalet”e dayanmaktadır.
Scarlett Johansson (The Avengers, Lost in Translation) uluslararası bir oyuncu kadrosunda yer alıyor. Kadroda ayrıca Pilou Asbæk (Ben-Hur, Lucy), “Beat” Takeshi Kitano (Merry Christmas Mr. Lawrence, Battle Royale serisi), Juliette Binoche (The English Patient, Chocolat), Michael Carmen Pitt (“Hannibal,” “Boardwalk Empire”), Chin Han (Independence Day: Resurgence), Danusia Samal (“Tyrant”), Lasarus Ratuere (“Terra Nova”), Yutaka Izumihara (Unbroken) ve Tawanda Manyimo (The Rover) ile Daniel Henshall (AMC dizisi “TURN: Washington’s Spies”) ve Kaori Momoi (Memoirs Of A Geisha) yer alıyor.
Paramount Pictures, DreamWorks Pictures ve Reliance Entertainment sunar; Kabuktaki Hayalet, yazarı ve illüstratörü Shirow Masamune olduğu Kodansha Comics’in ünlü Japon çizgi romanına dayanmaktadır. Filmin yapımcıları Avi Arad, p.g.a. (X-Men, The Amazing Spider-Man 1 & 2, Iron Man), Ari Arad, p.g.a. (Iron Man, Ghost Rider: Spirit of Vengeance), Steven Paul (Ghost Rider: Spirit of Vengeance) ve Michael Costigan’dır (Prometheus). Tetsu Fujimura (A.Li.Ce), Mitsuhisa Ishikawa, Jeffrey Silver (Edge of Tomorrow) ve Yoshinobu Noma idari yapımcılardır. Shirow Masamune’nin çizgi romanı Kabuktaki Hayalet’e dayanmaktadır. Senaryo yazarı Jamie Moss, William Wheeler ve Ehren Kruger’dır. Yönetmen Rupert Sanders’dır (Snow White and the Huntsman).
Görüntü yönetmeni Jess Hall (The Spectacular Now). Yapım tasarımcı Jan Roelfs (Fast & Furious 6, Gattaca). Görsel efektler süpervizörü Guillaume Rocheron (Life of Pi, Godzilla). Kostüm tasarımcılar Kurt ve Bart (The Hunger Games: Mockingjay –1& 2. Bölümler, Dallas Buyer’s Club). Editörler Neil Smith ve Billy Rich. Besteci Clint Mansell (Black Swan, Requiem for a Dream). Saç ve makyaj Jane O’Kane (Pete’s Dragon, Guardians of the Galaxy); özel efektler, beş kez Oscar adayı olan Sir Richard Taylor ve WETA Workshop’taki ekibine (The Lord of the Rings ve Hobbit serileri) aittir.