Karanlık Zihinler – The Darkest Minds

Darkest Minds / Karanlık Zihinler

KARANLIK ZİHİNLER, en çok Kung Fu Panda serisiyle tanınan yönetmen Jennifer Yuh Nelson’ın ilk canlı aksiyon filmi. Film, Alexandra Bracken’ın çok satan aynı adlı kitabının bir uyarlaması.

Ruby Daly Amerika`nın %98`ini öldüren korkunç vebadan hayatta kalabileceğini hiç düşünmemiştir; ancak hayatta kalmayı başarır. Hayatta kalanlar değişik güçlere sahiplerdir ve sadece renklerle tanımlanırlar; yeşiller (çok zekiler), maviler (telekinez), sarılar (elektriği kontrol edebilme), turuncular (zihin üzerinde kontrol) ve kırmızılar (ateşi kontrol edebilme). Ruby, tehlikeli bir turuncudur. Acınası ve korku içersinde olan Thurmond’a kendisi gibi olan çocukların yanına gönderilir. Ruby, bu korkunç yerden çocukların yardımıyla kaçar ve hayatı bambaşka bir hal alır.

Filmde Amandla Stenberg; “Ruby Daly” (Açlık Oyunları), Harris Dickinson (Beach Rats); “Liam Stewart”, Miya Cech (American Horror Story); “Zu”, Skylan Brooks (Southpaw); “Chubs’’, Mandy Moore (This Is Us); ” Cate “, Patrick Gibson (The OA); “Clancy Gray”, Lidya Jewett (Hidden Figures); “Young Ruby” ve Gwendoline Christie (Game of Thrones;) “Lady Jane” olarak rol alıyor.

Filmin yönetmeni Jennifer Yuh Nelson, “Film, çocukların hayatta kalabilmek için bu güçleri kullanabilmeleri ile ilgili, çok fazla aksiyon var ama aynı zamanda çok kalpten ” diyor.

Film Atlanta ve Atlanta çevresinde çekildi ve 3 Ağustos 2018’de vizyonda olacak.

Tür: Aksiyon – Fantastik
Vizyon Tarihi: 3 Ağustos 2018
Yönetmen: Jennifer Yuh Nelson
Oyuncular: Mandy Moore, Amandla Stenberg, Patrick Gibson