Karlar Ülkesi – Frozen

 KARLAR ÜLKESİ (FROZEN) (Disney Digital 3D™ ile)
DISNEY

Korkusuz ve iyimser Anna, buzlu güçleri Arendelle krallığını sonsuz kış içinde bırakan kız kardeşi Elsa’yı bulmak üzere, dayanıklı dağ adamı Kristoff ve onun sadık ren geyiği Sven ile birlikte efsanevi bir maceraya çıkar. Everest’i aratmayan koşullarda, gizemli yaratıklarla ve komik bir kardan adam olan Olaf ile karşılaşan Anna ve Kristoff, krallığı kurtarma mücadelelerinde doğa şartları ile savaşırlar.

Yönetmenleri Chris Buck ve Jennifer Lee olan filmin yapımcısı Peter Del Vecho. Müziklerini Tony® ödüllü Robert Lopez ve Kristen Anderson-Lopez’in yaptığı ‘Karlar Ülkesi’ (Frozen) 17 Ocak 2014 tarihinde 3 Boyutlu olarak sinemalarda.

“Bazıları için erimeye değer.”
~ Olaf, “Karlar Ülkesi”

Walt Disney Animation Studios (“Tangled/Karmakarışık,” “Wreck-It Ralph/Oyunbozan Ralph”), Hans Christian Andersen’in “Karlar Kraliçesi” masalından uyarlanan büyüleyici bir komedi-macera filmi olan “Frozen/Karlar Ülkesi”ni sunar.

Korkusuz iyimser Anna, cesur dağ adamı Kristoff ve onun sağ kolu olan ren geyiği Sven ile işbirliği yapıp buzlu güçleri Arendelle krallığını sonsuz bir kışa mahkum eden kız kardeşi Kar Kraliçesi Elsa’yı bulmak için uzun bir yolculuğa çıkar. Everest gibi dağlara, gizemli yaratıklara ve Olaf adında komik bir kardan adama rastlayan Anna ve Kristoff, krallığı kurtarmak için büyük savaş verirler.

“Bizim filmimiz Andersen’in klasikleşen masalı “Kar Kraliçesi”nden esinleniyor,” diyor yönetmen Chris Buck. “Fakat “Karlar Ülkesi” oldukça duygusal ve pek çok aksiyon, macera, sihir ve unutulmaz karakterle dolu, kendimize ait bir hikaye.”

“Bizim hikayemiz, ailenin gücüyle ilgili çok basit bir fikirle başladı ve bizim önceden hayal edebileceğimizden çok daha muazzam bir hale geldi,” diye ekliyor filmin senaryosunu yazan yönetmen Jennifer Lee. “Filmin konusu, bir ailenin destansı yolculuğu, korkunun üstesinden gelip sevginin gerçek anlamını bulma çabası üzerinden işlenen sevgiye karşı korku teması.”

Filmin yapımcılığını Peter Del Vecho (“The Princess and the Frog,” “Winnie the Pooh”), baş yapımcılığını ise John Lasseter üstleniyor. “En başından beri çok özel, neredeyse sihirli bir film yaptığımızı hissediyoruz,” diyor Lasseter. “Bu filmle inanılmaz gurur duyuyoruz. “Karlar Ülkesi”, uzun bir geçmişe dayanan kökleri, güçlü karakterleri, inanılmaz hikaye anlatımı ve tamamen bugünün seyircisine hitap eden görkemli görünrtüleriyle bizim Walt Disney Animation Studios’daki mirasımızı şereflendiriyor.”

Buck (Disney Animation emektarı ve “Tarzan, “Surf’s Up” gibi Oscar’a aday olan filmlerin yönetmeni) ve Lee (Oscar adayı “Oyunbozan Ralph”in senaristi ve Disney Animation tarihinin ilk kadın yönetmeni) filmi yönetmek için el ele verdiler. “Jennifer ekibe ilk yazar olarak katıldığında, Chris ve Jennifer’ın ortaya koydukları bireysel hassasiyetin neredeyse sihirli olduğu açıkça görüldü,” diyor Del Vecho “Hikaye için gerekli olan şeyler konusunda çok uyumluydular ve çok dinamik bir yönetim ekibi oluşturdular.”

“Jennifer Lee ve Chris Buck arasında kusursuz bir denge var,” diyor Anna’yı seslendiren Kristen Bell. “Chris’in Disney’de uzun bir geçmişi var. Birçok gemiye kaptanlık etti ve bu deneyimlerini bu işe yansıtıyor. Jennifer, filmin ana temalarına muhteşem tuhaf, yeni fikirler ve şampiyonlar katıyor ve ikisinin birlikte dans ediş biçimlerine, sonunda bu harika sahnelerin ortaya çıktığı fikir alışverişlerine bayılıyorum. Bir oyuncu olarak böyle bir ortamda çalışmak gerçekten çok kolay.”

Bell’in (Forgetting Sarah Marshall,” “Hit & Run,” Showtime dizisi “House of Lies,” Broadway yapımı “The Crucible”) yanında “Karlar Ülkesi”nde Elsa rolünü Idina Menzel (Broadway yapımı “Wicked” ve “Rent,” “Enchanted”), dağ adamı Kristoff rolünü Jonathan Groff (2013 Sundance Film Festival’inde “C.O.G,”  “Taking Woodstock,” Fox dizisi “Glee,” Broadway yapımı “Spring Awakening”), ve sevimli kardan adam Olaf rolünü Josh Gad (“The Internship,” “Love & Other Drugs,” Broadway yapımı “The Book of Mormon”) seslendiriyor. Seslendirme ekibinde ayrıca Anna’nın dikkatini çeken yakışıklı kraliyet mensubu Hans’ı seslendiren Santino Fontana (Broadway yapımı “Cinderella,” “Brighton Beach Memoirs,” “Billy Elliot”), Weselton Dükü’nü seslendiren Alan Tudyk (“Oyunbozan Ralph”ta King Candy “42”), Oaken’ı seslendiren Chris Williams (“Bolt,” “Prep & Landing”-baş yapımcı/senarist) ve Pabbie’yi seslendiren Ciarán Hinds (“Game of Thrones”) da yer alıyor.

Bir yanıt yazın