Karmakarışık – Tangled

TANGLED-KARMAKARIŞIK (In Disney Digital 3D™)
WALT DISNEY PICTURES

Walt Disney Pictures, gelmiş geçmiş en eğlenceli ve tüyler ürpertici hikâyelerden biriyle karışınıza çıkıyor. Krallığın en çok aranan ve en etkileyici eşkıyası Flynn Rider (seslendiren Zachary Levi) gizemli bir kulede saklanırken, o kulede yaşayan güzel ve cesur, 20 metre uzunluğunda altın sarısı saçları olan Rapunzel (seslendiren Mandy Moore) tarafından esir alınır. Yıllardır hapsedildiği kuleden çıkma yolları arayan Flynn’i esir alan meraklı kız, yakışıklı hırsızla bir anlaşma yapar ve alışılmadık ikili, süper-polis bir atın, aşırı korumacı bir bukalemunun ve sevimsiz bar haydutlarının da olduğu aksiyon dolu bir maceraya yelken açar. Bayram sezonunda Disney Digital 3D™’den çıkacak olan “Tangled” (Karmakarışık),  macera, sevgi, mizah ve saç -bolca saç- dolu bir hikâye.

Notlar:
•    “Tangled” (Karmakarışık) Walt Disney Pictures’ın 50. uzun metrajlı animasyon filmi.
•    Yükselen yıldızlar Byron Howard ve Nathan Greno, dümeni devralıyor ve animasyon sektörünün yeni nesil yönetmenlerinin taze yeteneklerini bizlere gösteriyor. Howard, Walt Disney Animation Studios’un 2008 yapımı, 300 milyon dolardan fazla gişe hasılatı elde eden,iki Altın Küre® (En İyi Animasyon Film ve En İyi Özgün Şarkı) ödülü kazanan “Bolt”u yönetmişti. 14 yıllık Disney animasyoncusu Greno “Bolt”un hikâye sorumlusu olarak çalıştı ve “Mulan”da, “Brother Bear” (Ayı Kardeş) ve  “Meet the Robinsons” (Robinson Ailesi) filmlerinin animasyon ve/veya hikaye jeneriğinde kendisinin adı geçti.
•     “Tangled” (Karmakarışık) filminde sekiz Oscar®’lı besteci ve güfteci Alan Menken (“The Little Mermaid” (Küçük Deniz Kızı), “Beauty and the Beast” (Güzel ve Çirkin), “Aladdin”, “Pocahontas” ve son olarak “Enchanted” (Manhattan’da Sihir) tarafından yapılmış yeni şarkılar da var. Şarkı sözleri, “The Little Mermaid” (Küçük Deniz Kızı) filmindeki çalışmalarından ötürü 2008 Tony® ve Grammy®  adaylığı alan Glenn Slater’a ait.

Krallığın en çok aranan ve – en çekici – eşkıyası Flynn Rider (seslendiren Zachary Levi), Rapunzel (seslendiren Mandy Moore) tarafından rehin alınır. Rapunzel, 20 metrelik saçıyla, yıllardır kilit altında olduğu kuleden çıkmanın yollarını aramaktadır. Bu alışılmadık ikili neşeli, tüyler ürpertici, sevgi, mizah ve saç -bolca saç- dolu bir maceraya yelken açıyor.

Tür: Animasyon
Sınıflandıma: Henüz Belirlenmedi
Gösterim Tarihi: 24 Aralık 2010
Ses Kadrosu: Mandy Moore, Zachary Levi, Donna Murphy, Ron Perlman, M.C. Gainey, Jeffrey Tambor, Brad Garrett, Paul F. Tompkins
Yönetmenler: Byron Howard, Nathan Greno
Yapımcı: Roy Conli
Müzikler: Alan Menken
Şarkı Sözleri: Glenn Slater
Senaryo: Henüz Belirlenmedi

Web Sitesi: Disney.com/Tangled
Facebook’ta Bizi Beğen: facebook.com/DisneyTangled
Twitter’da Bizi Takip Et: twitter.com/disneyanimation

Resimler:

Bir yanıt yazın