Kazananlar Kulübü – Win Win

FOX SEARCHLIGHT PICTURES Sunar
EVEREST ENTERTAINMENT işbirliği ile
Bir GROUNDSWELL / NEXT WEDNESDAY Yapımı

THE VISITOR ve THE STATION AGENT’ın beğenilen senarist-yönetmeni Tom McCarthy yeni filmindeki alışılmadık karakterlerin birbirine bağı üzerinden bir kez daha insan ilişkilerindeki nüans ve derinliğe el atıyor.  Cesaretini ve ümitlerini kaybetmiş bir avukat olan Mike Flaherty (Paul Giamatti), aynı zamanda bir lisede gönüllü olarak güreş koçluğu yapmaktadır ve ailesine destek olmak üzere şaibeli olarak giriştiği bir davada çok yetenekli bir güreş atletiyle yolları kesişir. Bu iş tam da iki geliri birden olmasını sağlayacakken, çocuğun uyuşturucu rehabilitasyonu gören annesi beş kuruşsuz halde ortaya çıkar ve kurdukları garip düzeni tehdit eden bir unsur olur. McCarthy’nin usta dokunuşuyla dram ve komedinin dengeli biçimde içiçe geçtiği, kırık kalpler ve dokunaklı bir insanlığın da ön planda olduğu KAZANANLAR KULÜBÜ’nde öne çıkıyor.

Fox Searchlight Pictures’ın Everest Entertainment işbirliği ile sunduğu,  bir Groundswell / Next Wednesday yapımı olan WIN WIN’in yönetmen ve senarist koltuğunda Tom McCarthy’yi görüyoruz ve filmin hikayesi Tom McCarthy & Joe Tiboni’ye ait. Yapımcı lara Mary Jane Skalski, Michael London, Lisa Maria Falcone ve Tom McCarthy; yürütücü yapımcıalr Lori Keith Douglas ve Tom Heller.  Senaryonun hayata geçirilme aşamasında ekibe Oscar adayı Paul Giamatti, Oscar adayı Amy Ryan, Bobby Cannavale, Jeffrey Tambor, Melanie Lynskey,  Oscar adayı Burt Young ve genç oyuncu Alex Shaffer katılıyor. Yaratıcı ekip;  Görüntü Yönetmeni Oliver Bokelberg (THE BOUNTY HUNTER), Prodüksiyon Amiri John Paino (THE VISITOR), Kurgucu Tom McArdle (THE VISITOR), Müzik Danışmanı Mary Ramos (INGLOURIOUS BASTERDS), Müzik Lyle Workman (FORGETTING SARAH MARSHALL) ve Kostüm Tasarımı  Melissa Toth (ADVENTURELAND).

YAPIM HAKKINDA

Tom McCarthy’nin yeni filmi WIN WIN, ekonomik olarak zor günler geçiren, sıradan bir aile babası olan Mike Flaherty’nin hikayesiyle başlıyor. Oscar® adayı Paul Giamatti’nin  canlandırdığı  Mike Flaherty, banliyöde yaşayan, en büyük isteği zaferler kazanan bir güreş koçu, iyi bir koca, baba ve arkadaş olmak olan bir adamdır.Hiç beklemediği bir şekilde yakaladığı bir şansla tüm bunların hepsini olabilme yolu açılır ve bu yolda onu bir güreş fenomenine koçluk yapmaktan, kalp kırgınlıklarına kadar bir çok şey beklemektedir.
Sonuç McCarthy’nin kendine özgü esprili dilininin bazı karakterleri de sarmasıyla – özellikle Mike Flaherty ve beklenmedik biçimde ortaya çıkan ve güreş fenomeni olduğu ortaya çıkan misafiri Kyle Timmons – zamanımızın çelişkilerinden birini ortaya serer: hayatta zor zamanlar yaşadığımızda kurtulmak için ne gerekiyorsa yapmalı mısınız yoksa kalbinizin doğru olarak bildiği yoldan mı gitmelisiniz?
“Mike Flaherty’nin hayatını düzeltmek için basit bir planı vardı ama öyle görünüyor ki planları pek de gerçekleşebilecek gibi değil. İyi kalpli, esprili, çok çalışkan biriyken yanlış bir karar verir ve işin aslı şu ki, olayları baştan düşünmüş olsaydı, aynı hatayı yapmayacak birisi,” diyor McCarthy.  “Hikayede beni çeken, çok iyi insanların bile bazen yanlış kararlar verebilecekleri ve sonunda bununla yüzleşmeleri gerekeceği oldu.  Hikayenin kalanında merak uyandıran kısmı dab u oluşturuyor. Bir spor komedisi olarak başlayıp, insanlık komedisine dönüşüyor.”
McCarthy’nin ilk iki filmi eleştirel dile sahip ve komik yanlarıyla derinlerinde insaniyet barındıran filmlerdi. THE STATION AGENT yalnızlığı ile mutlu bir karakterin kendini beklenmedik biçimde bir arkadaş grubunun içinde buluşunun mizahi bir hikayesidir.THE VISITOR da başarılı bir profesörün aniden Amerika’da kalmaya çalışan göçmenlerin hayatlarının tam ortasında kendini bulmasıyla ilgili bir film.
PAUL GIAMATTI
AMY RYAN
BOBBY CANNAVALE
JEFFREY TAMBOR
BURT YOUNG
MELANIE LYNSKEY
ALEX SHAFFER
MARGO MARTINDALE
DAVID THOMPSON

Yönetmen TOM McCARTHY
Senaryo TOM McCARTHY
Hikaye TOM McCARTHY & JOE TIBONI
Yapımcı MARY JANE SKALSKI
MICHAEL LONDON
LISA MARIA FALCONE
TOM McCARTHY
Yürütücü Yapımcılar LORI KEITH DOUGLAS
TOM HELLER
Görüntü Yönetmeni OLIVER BOKELBERG
Prodüksiyon Amiri JOHN PAINO
Kurgu TOM McARDLE
Ortak Yapımcı JACQUELINE BROGAN
Yardımcı Yapımcı ERICA TUCHMAN
Müzik Danışmanı MARY RAMOS
Müzik LYLE WORKMAN
Kostüm Tasarımı MELISSA TOTH
Oyuncu Seçimi
KERRY BARDEN
PAUL SCHNEE

Süre 106 dak.

Resimler:

Bir yanıt yazın