Kestik Babacım

Kestik Babacım

Konu: Günlük yaşamlarında sıkı dost olan yönetmen (Erman), senarist (Ceyhun), aktör (Berkay) üçlüsü bir aşk filmi çekme gayretindedir. Ne var ki maddi imkânsızlıklar ve kişisel beceriksizlikler sebebiyle işi ellerine yüzlerine bulaştırmaktadırlar. Kameranın önünde tutku dolu bir aşk hikâyesi yaşanırken, kameranın arkasında ise komik olaylar yaşanmaktadır. Seyirci yer yer filmin içindeki filme dahil olurken yer yer tüm aksaklıklarıyla set atmosferine dahil olur.

Tamamı kartonlardan kurulu dekoru ve set atmosferiyle dikkat çeken film, kısaca “sette geçen bir aşk hikâyesi” üzerinden kara komediyi yakalamaktadır. Fenomen olmaya aday bir yönetmen tiplemesiyle, özellikle genç kitlenin film setlerinin perde arkasında yaşananlara duyduğu merakı gidermesiyle, durum komedisini senarist, yönetmen çatışması üzerinden ilerletmesiyle ilgi çekebilecek olan “Kestik Babacım” ayrıca “Movie Within Movie” ismiyle Paris Film Festivali’nde “En İyi Komedi Filmi” ödülünün sahibi olmuştur.

Yönetmen: Atakan Şatıroğlu
Oyuncular: Erman Erbek, Yağmur Sevgi Koysal, Ceyhun Tutal, Berkay Berkman, Altan Gördüm, Cemalettin Çekmece, İnci Koparan
Senaryo: Saygın Ersin, Berkay Berkman, Ezgi Gizem Gülümser, Atakan Şatıroğlu
Görüntü Yönetmeni: Arif Özçetin
Sanat Yönetmeni: Ali Dokur, Anıl Konuşkan
Yapım : Kuyu Yapım & Ayhan Işık Production
Gösterim Tarihi: 24 Mart 2023
Dağıtım: Skypic Film