Kimsesiz Çocuk – Remi Nobody’s Boy

Öykü: Remi henüz bebekken, köylü ve fakir bir aile tarafından terkedilmiş halde bulunur. Köylü kadının sevgi dolu bir kalbi vardır ve Remiye kendi çocuğu gibi bakar. Remi on yaşına geldiğindeyse kadının acımasız kocası onu para karşılığında eski bir sokak müzisyeni olan Signor Vitalis’ in yanına çırak olarak verir. Remi, ustası Signor Vitalis onun sadık köpeği Capi ve yaramaz maymunu Mister Joli-Coeur ile sokak gösterileri yapmak üzere uzun bir yolculuğa çıkar.

Bu zorlu ve uzun yolculukta Signor genç Reminin olağanüstü güzel bir sese sahip olduğunu keşfetmiştir. Remi şarkı söylediğinde onu dinleyenlerin içi sevgi ile dolmaktadır. Usta Signor onun hem iş arkadaşı, hem akıl hocası, hem de babası olmuştur. Remi sokak gösterileri için çıkılan uzun yolculukta onun gerçek kimliğini ortaya çıkarabilecek ve gençliğinin gidişatını tamamen değiştirebilecek bir olay ile karşı karşıya gelmek üzeredir.

Filmin sonunda seyirciyi derinden etkileyecek duygusal bir son bekliyor.

“Kimsesiz Çocuk”, Dünyanın birçok ülkesinde animasyon dizisine uyarlanmış ve kitabı birçok ülkenin okullarında okutulmaktadır. 12 farklı dile çevrilmiş Hector Malot’un milyonları ağlatan kitabından…

Gösterim Tarihi: 04 Ocak 2019
Dağıtım: Özen Film
Süre: 95 dakika
Tür: Aile, çocuk, dram, macera
Yönetmen: Antoine Blossier
Oyuncular: Daniel Auteuil, Maleaume Paquin, Virginie Ledoyen, Jonathan Zaccai, Jacques Perrin, Ludivine Sagnier