King Richard: Yükselen Şampiyonlar – Kral Richard

KRAL RICHARD: YÜKSELEN ŞAMPİYONLAR
Warner Bros. Pictures başrolünü iki kez Oscar adayı Will Smith’in (“Ali”, “The Pursuit of Happyness”, “Bad Boys for Life”) üstlendiği, Reinaldo Marcus Green’in (“Monsters and Men”) yönettiği “Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar”ı sunar.
Kafasında net bir vizyon, elinde 78 sayfalık yoğun bir plan olan Richard Williams, kızları Venus ve Serena’nın adını tarihe yazmaya kararlıdır. California’nın ihmal edilmiş tenis kortu Compton’da yağmur çamur demeden antrenman yapan kızlar, babalarının sarsılmaz kararlılığı, annelerinin dengeli bakış açısı ve keskin sezgileriyle şekillenerek, çok düşük görünen ihtimallere ve önlerine konulan yaygın kanaatlere meydan okurlar.
Dünyaya ilham kaynağı olacak gerçek bir hikayeye dayanan “Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar”, sarsılmaz kararlılıkları ve koşulsuz inançları sayesinde dünyanın en büyük spor efsanelerinden ikisini çıkaran bir ailenin moral verici hikayesini anlatıyor.
Filmde, kızların annesi Oracene “Brandy” Williams’ı Aunjanue Ellis (“If Beale Street Could Talk”, TV yapımı “Quantico”), Venus Williams’ı Saniyya Sidney (“Hidden Figures”, “Fences”), Serena Williams’ı Demi Singleton (TV yapımı “Godfather of Harlem”), koç Paul Cohen’i Tony Goldwyn (“Divergent” dizisi, TV yapımı “Scandal”) ve koç Rick Macci’yi de Jon Bernthal (yakında gösterime girecek “The Many Saints of Newark”, “Ford v Ferrari”) canlandırdı.

Zengin oyuncu kadrosunda, ayrıca, Andy Bean (“IT Chapter Two”), Kevin Dunn (“Transformers” filmleri, HBO yapımı “Veep”) ve Craig Tate de (“Greyhound”) yer alıyor.
Green “Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar”ı Zach Baylin’in yazdığı senaryoya dayanarak yönetti. Filmin yapımcılığını kendilerine ait Star Thrower Entertainment firmasının etiketiyle Tim White ve Trevor White ile kendisine ait Westbrook firmasının etiketiyle Will Smith üstlendi. Isha Price, Serena Williams, Venus Williams, James Lassiter, Jada Pinkett Smith, Adam Merims, Lynn Harris, Allan Mandelbaum, Jon Mone ve Peter Dodd ise filmin yönetici yapımcılığını üstlendiler.
“Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar”ın kamera arkası yaratıcı ekibi Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Robert Elswit (“There Will Be Blood”), yapım tasarımcıları Wynn Thomas (“Da 5 Bloods”, “Hidden Figures”) ve William Arnold (“The Hate U Give”), Oscar adayı kurgu ustası Pamela Martin (“The Fighter”) ve iki kez Oscar adayı kostüm tasarımcısı Sharen Davis’ten (“Dreamgirls”, “Ray”) oluşuyor. Filmin müziği ise Oscar adayı besteci Kris Bowers’ın (“Space Jam: A New Legacy”, “A Concerto is a Conversation”) imzasını taşıyor.
Bir Warner Bros. Pictures, Star Thrower Entertainment, Westbrook ve Keepin’ It Reel yapımı olan “Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar”ın 18 Kasım 2021 tarihinden itibaren dünya çapında vizyona girecek.