Kırmızı Başlıklı Kız: Kötülere Karşı -Hoodwinked Too Hood vs. Evil

KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ KÖTÜLERE KARŞI 3D

6 MAYIS 2011 DE SİNEMALARDA

Sinopsis

İyi… kötü… ve şiddetli… Size “Kırmızı Başlıklı Kız” hikayesini yepyeni bir versiyon olarak sunan HOODWINKED – KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ’ı yaratan ekipten yepyeni bir macera: HOODWINKED TOO! HOOD VS. EVIL 3D – KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ: KÖTÜLERE KARŞI 3D

Bu sürükleyici macerada Red’i (HaydenPanettiere) adı Başlık Kardeşliği olan gizemli bir grupla eğitim alırken buluruz. Ama Kırmızı Başlıklı Kız bu eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalır. Çünkü “Sonsuza Dek Mutlu Bürosu”ndan NickyFlippers (David OgdenStiers) onu arar ve gizemli güçleri olan bir cadının adları Hansel ve Gratel olan iki küçük masum çocuğu kaçırdığını bildirir. Nicky Kırmızı Başlıklı Kız’dan çocukları bulup kurtarmasını istemektedir.

Bu devam animasyonunda Kırmızı Başlıklı Kız’a ilk filmden aşina olduğumuz karakterler de yardım ediyor. Büyükanne ve ekibin geri kalanı da Kırmızı’ya katılırlar. Hiçbir şeyden haberi olmayan Kurt ve onun küçük ortağı Twitchy masallar diyarındaki bu gizemi çözmek için ekibe katılırlar.

Popüler kültürle klasik masalları harmanlamayı başaran KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ: KÖTÜLERE KARŞI 3D izleyiciyi koltuklarından bambaşka bir yolculuğa çıkarmayı vaat ediyor.
KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ: KÖTÜLERE KARŞI 3D

Seslendirenler:

HAYDEN PANETTIERRE (Kırmızı)

Film dünyasının en büyük starları arasında gösterilen HaydenPanettiere şöhrete genç yaşta kavuştu. Onu kariyerinin zirvesine taşıyan rol ise “Claire Bennet” karakterini canlandırdığı NBC dizisi “Heroes” oldu. Panettiere son olarak bir Lifetime Orijinal Filmi olan “The Amanda Knox Story”de izlenebilir. Yakın zamanda Lionsgate çizgi filmi olan ALPHA AND OMEGA’da seslendirme yaptı.

Panettiere oyunculuk kariyerine A BUG’S LIFE ve DINOSAUR çizgi filmlerinde seslendirme yaparak başladı. Daha sonra REMEMBER TH TITANS, THE AFFAIR OF THE NECKLACE, RAISING HELEN, THE DUST FACTORY, RACING STRIPES, ICE PRINCESS, THE ARCHITECT, BRING IT ON: ALL OR NOTHING, FIREFLIES IN THE GARDEN, and I LOVE YOU BETH COOPER filmlerinde oynadı.

Oynadığı televizyon dizileri arasında “LawandOrder: SVU”, “Robot Chicken”, “Malcolm in the Middle”, “AllyMcBeal” ve “Touchedby an Angel” bulunmaktadır. Aynı zamanda “Tiger Cruise”, “Normal”, “Lies My MotherTold Me” ve “If You Believe” isimli televizyon filmlerinde de oynadı.

Panettiere’in oynadığı roller ona bir sürü ödül de kazandırdı. 2008 ve 2009 yıllarında TeenChoiceAwards’dan “En İyi Aksiyon Kadın Oyuncusu” ve “En İyi Çevre Aktivisti” ödüllerini aldı. Panettiere 2007 senesinde Capri Hollywood Film Festivali’nde “En İyi Çıkış Yapan Oyuncu” ödülünün de sahibi oldu. 2007 yılında ise televizyon içilin dağıtılan Wave Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu-Dram” ödülünün sahibi oldu.

Panettiere Whaleman Derneği’nin sözcüsü olarak okyanus canlılarının korunması adına çalışmalar yapmaktadır. 2010 yılında “En İyi Belgesel” ödülünü kazanan “Cove” filmine konu olan yunus katliamını durdurmak için bölgeye gitti ve sonrasında Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’ne giderek ödül aldı.

GLENN CLOSE (Büyükanne)

Emmy, Altın Küre ve Tony ödüllü Glenn Close son olarak Albert Nobbs filminde MiaWasikowska, Aaron Johnson, Jonathan Rhys Meyers, Brendan Gleeson, Brenda Fricker ve Janet McTeer’le rol aldı ve aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlendi.

FX kanalında yayınlanan Damages dizisinde oynayan Close, dizide canlandırdığı ‘Patty Hewes’ karakteriyle arka arkaya iki kere Emmys kazandı.

Glenn Close ilk olarak George Roy Hill’inThe World According to Garp filminde rol aldı. Daha sonra rol aldığı Lawrence Kasdan’ınThe Big Chill, Barry Levinson’ın The Natural,
Adrian Lyne’in FatalAttraction ve Stephen Frears’ın Dangerous Liaisons filmlerindeki performanslarıyla Oscar’a aday gösterildi.

Yıllar içinde Richard Marquand’ın Jagged Edge; Barbet Schroeder’ın Reversal of Fortune; Franco Zeffirelli’nin Hamlet; István Szabó’nun Meeting Venus; RonHoward’ın The Paper; StephenHerek’in101 Dalmatians; Kevin Lima’nın 102 Dalmatians; Wolfgang Petersen’ın Air Force One; Robert Altman’ın Cookie’sFortune; RoseTroche’un The Safety of Objects; Merchant Ivory’ninLe Divorce; Chris Terrio’nun Heights; Rodrigo García’nınThings You Can Tell Justby Looking at Her ve Nine Lives; Lajos  Koltai’nın Evening gibi filmleride rol aldı.

Close tam 10 kere Altın Küre’ye aday gösterildi ve The Lion in Winter isimli televizyon filmiyle ödüle uzandı.12 Emmy adaylığı bulunan Close’un televizyonda rol aldığı dizi ve filmler arasında Serving in Silence: The Margarethe Cammermeyer Story, The Elephant Man; Something About  Amelia; Stones forIbarra; In the Gloaming;South Pacific;TheBallad of Lucy bulunmaktadır.

Tiyatroda ise  Harold Prince’ın Love for Love. Paul Giovanni’nin The Crucifer of Blood, Simone Benmussa’nın The Singular Life of Albert Nobbs, Joe Layton’ın Barnum, Mike Nichols’ınThe Real Thing, Death and the Maiden, Andrew Lloyd Webber’ın Sunset Boulevard bulunmaktadır.

Close’un bugüne kadar aldığı ödüller içinde ise Crystal Award, GLAAD Media Award,
Gotham Award bulunmaktadır. 16 yıl Sundance’te yönetim kurulu üyeliği yapan Close oyunculuğunun yanında birçok dernekte de aktif olarak görev almaktadır.

PATRICK WARBURTON (Kurt)

“Seinfeld” dizisinden tanıdığımız Warburton, son olarak “Lessthan Perfect” ve “JebDenton” dizilerinde oynadı.

Bugüne kadar “NewsRadio”, “TheTick”, “Rules of Engagement” dizilerinde oynayan Warburton’ın rol aldığı “The Action Hero’s Guide toSavingLives” isimli kısa film Los Angeles Kısa Komedi Filmleri Festivali’nde gösterildi.

JerrySeinfeld, RenéeZellweger, Uma Thurman ve OprahWinfrey’le birlikte seslendirme yaptığı BEE MOVIE, komedi filmi olan UNDERDOG, bağımsız bir yapım olan I’LL BELIEVE YOU, yine bir bağımsız sinema örneği olan THE CIVILIZATION OF MAXWELL BRIGHT filmlerinde oynadı.

UPN çizgi dizisi olan “Game Over”, “The Venture Brothers”, “Disney’s Kim Possible” “Family Guy” dizilerinde seslendirme yaptı. OPEN SEASON çizgi filminde Ashton Kutcher ve Martin Lawrence’la birlikte seslendirme yapan oyuncu, HAPPILY N’EVER AFTER, THE EMPEROR’S NEW GROOVE, KRONKS NEW GROOVE gibi popüler olmuş çizgi filmlerde de seslendirme yaptı.

THE WOMAN CHASER, THE DISH, BIG TROUBLE, JOE SOMEBODY, SCREAM 3 ve MEN IN BLACK 2 gibi filmler de rol alan Warburton, Los Angeles’ta yaşamaktadır.

JOAN CUSACK (Verushka)

Harrison Ford ve Melanie Griffith’le birlikte rol aldığı “Working Girl” ve “In&Out” filmleriyle iki Oscar adaylığı bulunan Cusack, “Runaway Bride”, “Peep and the Big Wide World”, “Kit Kittredge: An American Girl”, “Friends With Money”, “IcePrincess”, “Raising Helen”, “School of Rock”, “Arlington Road”, “High Fidelity”, “CradleWillRock”, “Where the Heart Is”, “Addams Family Values”, “Grosse Point Blank”, “Nine Months”, “TheCabinet of Dr. Ramirez”, “Corrina, Corrina”, “Toys”, “Hero”, “My Blue Heaven”, “Men Don’tLeave”, “Broadcast  News”, “Say Anything” ve “Sixteen Candles” filmlerinde rol aldı.
15 yaşında “Bodyguard” filmiyle oyunculuğa adım atan Cusack, son olarak Toy Story 3’te seslendirme yaptı.

DAVID OGDEN STIERS (NickyFlippers)

“LiloandStitch” maceralarının beşinde de seslendirme yapan Stiers “Beauty and the Beast”, “Pocahontas”, “The Hunchback of Notre Dame” gibi çok izleyiciye ulaşmış çizgi filmlerde seslendirme yapmıştır.

Altı sezon boyunca “M*A*S*H” dizisinde rol alan Stiers, dizide canlandırdığı karakterle 2 kere Emmy adayı olduktan sonra “First Modern Olympics” dizisiyle bir kere daha aday gösterildi.

Juilliard School mezunu olan aktör “The Three Sisters”, “Measure for Measure” ve “The Lower Depths” gibi oyunlarda Broadway’de kendini gösterdi.

“TheMajestic”, “The Case of The Jade Scorpion, “Oh God!”, “Magic”, “The Man With One Red Shoe”, “Better Off Dead”, “Another Woman”, “The Accidental Tourist”, “Doc Hollywood”, “Steal Big, Steal Little”, “Bad Company”, “Mighty Aphrodite”, “Jungle2 Jungle” ve “Everyone Says I LoveYou” gibi filmlerde rol aldı.

Televizyonda ise “The Dead Zone”, “North and South”, “The Innocents Abroad”, “The Day My Bubble Burst”, “Mrs. Delafield Wants to Marry”, “Anatomy of an Illness”, “The Final Days”, “Star Trek: The Next Generation” gibi dizilerde oynadı.

BILL HADER (Hansel)

2005-2006 sezonundan beri “Saturday Night Live” kadrosunda yer alan Heder, bu çok izlenen şovda Al Pacino, Vincent Price, Keith Morrison taklitleri yaparak ünlendi.

Judd Apatow’un yapımcılığını üstlendiği “Super Bad”, Nicholas Stoller’ın yönettiği “Forgetting Sarah Marshall”, David Gordon Green’ın “Pineapple Express”, Apatow’un “KnockedUp” ve GregMottola’nın bilim-kurgu filmi “Paul”da oynadı.

“Adventureland”, “SNL”, “Tropic Thunder”, “Night at theMuseum: Battle of the Smith sonian” gibi filmler de rol aldı.
AMY POEHLER (Gretel)

Hollywood’un en çok yönlü oyuncularından biri olan Poehler, son olarak “Parks and
Recreation” dizisinde rol aldı.

Nickelodeon’ın çok izlenen animasyon dizisi “The Mighty B”de seslendirme yapan oyuncu, bir internet dizisi olan “Smart Girls at the Party”nin yapımcılığını üstlendi ve şovun sunuculuğunu yaptı.

Bir “Saturday Night Live” üyesi olan oyuncu Baby Mama, Spring Breakdown, Monsters vs. Aliens, Horton Hears a Who!, Blades of Glory, Shrekthe Third, MeanGirls, Mr. Woodcock, SouthlandTales, Tenacious D in ThePick of Destiny, TheEx, Wet Hot American Summer ve Envy filmlerinde rol aldı.

MARTIN SHORT (KirktheWoodsman)

Bir komedyen olarak ünlenen Martin Short, 20 yıl önce Saturday Night Live ile oyunculuğa adım attı. 1982 yılında Comedy Network’le Emmy kazanan Short, yapımcıların ilgisini çekti ve arka arkaya filmlerde rol aldı.

Three Amigos, Inner Space, Mars Attacks, Father of the Bride, Father of theBride II,
Dorothy of Ozgibi filmlerde rol aldı.

Ona Tony ödülü kazandıran Little Me’nin yanı sıra The Goodbye Girl, Fame Becomes Me gibi çok başarılı tiyatro oyunlarında rol aldı.

Merlin, The Martin Short Show, Damages, “Cat InThe Hat Knows A Lot AboutThat” gibi televizyon projelerinde oynayan aktör tüm zamanların en çok sevilen komedyenleri arasında bulunmaktadır.

BRAD GARRETT (Giant)

“Everybody Loves Raymond” dizisinde Ray Romano’nun büyük ağabeyini oynayan Garrett beş kez Emmy’e aday gösterildi ve 2002,2003, 2005 senelerinde ödüle uzandı.

Komedi kulüplerinde stand-up şovlarıyla ünlenen Garrett, ilk kez 23 yaşında “The Tonight Show Starring Johnny Carson”da boy gösterdi. 1989 yılında Las Vegas’ta “En İyi Komedyen” ödülünü kazanan oyuncu “Roseanne”, “Mad  About You” ve “Seinfeld” gibi dizilerde rol aldı.

Dokuz sezon süren CBS dizisi “Everybody Loves Raymond”la kitleler tarafından tanınmaya başlayan Garrett, bugüne kadar “Casper”, “A Bug’s Life”, “FindingNemo”, “Don King: Only in America”, “George B”, “Suicide Kings”, “Clubland”, “Sweet&Lowdown”, “Gleason”, “ThePacifier”, “Music andLyrics”, “TheOddCouple”, “Night at theMuseum”, “Ratatouille”, “Tangled”, “‘TilDeath” gibi filmlerde oynadı ve seslendirme yaptı.

ANDY DICK (BoingotheBunny)

Columbia College mezunu olan Dick, ilk olarak The Ben Stiller Show’da boy gösterdi.

NewsRadiove The Andy Dick Show’la parlayan oyuncu Amerika’nın en önemli komedyenlerinden biri sayılmaktadır.

DAVID ALAN GRIER (Moss theTroll)

Yale Drama Okulu’ndan mezun olan Greier, kariyerine Broadway’deThe First isimli oyunla başladı.

Daha sonra Dreamgirls kadrosuna katıldı ve sonra Denzel Washington’la A Soldier’s
Play’de rol alan Grier, Robert Altman’ınStreamers filmiyle Venedik Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

LivingColor(1990–1994), DAG (2000–2001), Life withBonnie(2003), Chocolate News (2008) isimli dizilerde rol aldı ve Dancing with the Stars’da(2009) yarışmacı olarak bulundu.

Son olarak Wayans Kardeşler’in Dance Flick  isimli filminde rol aldı.

CHEECH MARIN (LittleHenchPig)

Stand-up şovunda canlandırdığı Cheech karakteriyle tanınan Marin, “Nash Bridges”, “Lost”, “Grey’s Anatomy”, “Off the Map” gibi dizilerde yer aldı.

TOMMY CHONG (LittleHenchPig)

Grammy ödüllü komedyen stand-up şovlarında canlandırdığı Chong karakteriyle bir hayran kitlesine kavuştu.

UP IN SMOKE isimli filmi yöneten ve başrol oynayan Chong, aynı seriden 7 adet film çekti.

Dharma&Greg”, “The George Lopez”, “Leo”, “That 70’s Show” “Tripwire”, “TheSpirit of ’76”, “Far Out Man”, “General Hospital”, “TheHowardStern Show” gibi dizi ve filmlerde oynadı.

PHIL LAMARR (Ernesto )

“Curb Your Enthusiasm”, “Big Time Rush”, “Cold Case”, “Reno 911” ve “Castle” dizilerinde rol alan oyuncu ZAMBEZIA ve MADAGASCAR: ESCAPE 2 AFRICA animasyonlarında seslendirme yaptı.

“Futurama”, “Foster’s Home for Imaginary Friends”, “The Spectacular Spider-Man”, “Samurai Jack”, “Justice League Unlimited”, “FamilyGuy”, “Star Wars: The Clone
Wars”, “Avengers: Earth’sMightiestHeroes” çizgi dizilerinde seslendirme yaptı.
Pulp Fiction, Step Brothers, Free Enterprise,Real Steelgibi filmlerde oynadı.

HEIDI KLUM (Heidi)

Moda dünyası için önemli bir isim olan model Heidi Klum, Amerika’nın en çok izlenen yarışma programlarından Project Runway’in yapımcılığını üstleniyor ve sunuculuğunu yapıyor.
Victoria’sSecret defilelerinin aranan ismi olan Klum, birçok dergiye sayısız defa kapak oldu. Vogue, Elle,Marie Claire, Harper’sBazaar, InStyle, Jane, ID, W, Cosmopolitan, Glamour, Mademoiselle, Allure,Lucky, Self, Town& Country, Esquire, Forbes, Arena, GQ, British GQ, Self, Fitness, Dutch, New Woman ve Grazia dergilerine poz veren Klum, McDonald’s, DietCoke, Volkswagen, H&M, Nike, American Express, Target, Express, LizClaiborne, Lenscrafters, Siemens, Givenchy, Nine West, INC, Finesse, Braun gibi markalar için reklam çalışmaları yaptı.
The Life andDeath of Peter Sellers, How I Met Your Mother, Sexandthe City gibi televizyon projelerinde oyuncu olarak yer aldı.

KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ: KÖTÜLERE KARŞI 3D

Filmi Yapanlar:

MIKE DISA (Yönetmen)

Chicago doğumlu olan Mike Disa öncelikle video oyunları tasarlayan şirketlerde çalıştı ve animasyonlar yapmaya başladı. Disney Feature Animation, Warner Feature, Marvel, Amblin, Hanna Barbara gibi şirketlerde çalışan Disa, işte kazandığı deneyimi bağımsız bir sinemacı olarak değerlendirmeye karar verdi.

Warner için Deadwood isminde bir internet projesi yaptıktan sonra Disney için Lilo ve Stich’in kısa animasyonunu çekti.

RobZombie’nin El SuperBeastoisimli şirketinde bir yıl kadar çalıştıktan sonra Kırmızı Başlıklı Kız: Kötülere Karşı 3D filmini yöneten Disa, son olarak EA’in Dante’s In fernove Dead Space Aftermath video oyunlarını yönetti.
KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ: KÖTÜLERE KARŞI 3D

Yönetmen
Mike Disa
Senaryo
Mike Disa
CoryEdwards
ToddEdwards
TonyLeech
Seslendirenler
GlennClose …BüyükannePuckett
HaydenPanettiere …Kırmızı Başlıklı Kız
CheechMarin …DeliHog
PatrickWarburton …Kötü Kurt
JoanCusack …Cadı Verushka
Bill Hader …Hansel
David OgdenStiers …NickyFlippers
AmyPoehler …Gretel
CoryEdwards …Twitchy
Martin Short …Oduncu Kirk
Brad Garrett …TheGiant
Andy Dick …Tavşan Boingo
David Alan Grier …TrollMoss
TommyChong …  Stone
PhilLaMarr …Wood / Ernesto
WayneNewton …  Jimmy 10-Strings
BenjyGaither …  Keçi Japeth
Danny Pudi …Küçük Çocuk Blue
Heidi Klum …  Heidi
ClarissaJacobson …Flo
Mike Disa …Helmut / Spider / Rhino / Ajan1 & 2
RobPaulsen …  Johann / BadShatner / BadKelley
Lance J. Holt …Klaus
Robert AnichCole …VeronicaRhino  (as robertAnich)
RebeccaAndersen …Radyo Ses

Yapımcılar
JoanCollinsCarey….Yapımcı
Joe Goyette….3D Yapımcısı
Maurice Kanbar….Yapımcı
David Lovegren….Ortak Yapımcı
RebeccaPalatnik….  Sorumlu Yapımcı
David J. Steinberg….StarzAnimation Başı
BobWeinstein….Yürütücü Yapımcı
HarveyWeinstein….Yürütücü Yapımcı
Müzik
Murray Gold
TomKeane

Kurgu
Robert AnichCole
TomSanders

Yapım Tasarımı
Ryan L. Carlson

Sanat Yönetimi
Ryan L. Carlson

Yapım
Kelly Granite ….  Post-Prodüksiyon Sorumlusu
Brian Lynch ….Post-Prodüksiyon Sorumlusu
TedRogers….Prodüksiyon Danışmanı
Lisa Marie Webster….Prodüksiyon Sorumlusu

Bir yanıt yazın