Kız ve Kurt – Red Riding Hood

KIZ ve KURT
“Red Riding Hood”
Efsaneye inan.
Kurda dikkat et.

Yönetmen Catherine Hardwicke’ten (“Twilight/Alacakaranlık”, “Thirteen”) fantastik gerilim “Red Riding Hood/Kız ve Kurt” geliyor.
Başrolünde Amanda Seyfried’in (“Letters to Juliet”, “Mamma Mia!”) yer aldığı filmin diğer oyuncuları ise Gary Oldman (“The Dark Knight/Kara Şövalye”, “Harry Potter” serisi), Billy Burke (“Twilight/Alacakaranlık” serisi), Shiloh Fernandez (“Skateland”), Max Irons (“Dorian Gray”), Oscar® adayı Virginia Madsen (“Sideways”), Lukas Haas (“Inception/Başlangıç”) ve Oscar® ödüllü Julie Christie (“Away from Her”, “Darling”).

Daggerhorn köyünün insanları onlarca yıl boyunca her dolunayda uluyan canavar kurtadamın iştahını doyurmak için, her ay bir hayvan kurban etmek suretiyle, yapmış oldukları tedirginlik verici ateşkesi sürdürmüşlerdir. Fakat bir kan kırmızı dolunay gecesinde, kurt, kuralları değiştirerek bir köylünün canını alır.
Kurban, güzel bir genç kadın olan Valerie’nin (Seyfried) ablasıdır. Valerie kısa süre önce anne ve babasının  (Burke ve Madsen) onu kasabanın en zengin ailesinin oğlu olan Henry ile (Irons) evlendirmek için ayarlamalar yaptığını öğrenmiştir. Fakat genç kız bütün hayatı boyunca sevdiği fakir oduncu Peter’dan (Fernandez) başkasını istememektedir. Birbirlerinden ayrılmak istemeyen çift beraberce kaçmayı planlar ama dehşet verici bir  anda kurt her şeyi değiştirir.
İntikam ateşiyle yanan köy halkı canavarı sonsuza dek ortadan kaldırması için ünlü kurtadam avcısı Peder Solomon’ı (Oldman) Daggerhorn’a çağırır. Ne var ki, Solomon’ın gelişi sadece daha çok kargaşaya neden olur çünkü Peder kurtadamın gündüzleri insan şekli aldığı ve içlerinden herhangi biri olabileceği konusunda halkı uyarır. Herkes zan altındadır. Her kırmızı dolunayda ölü sayısının artmasıyla, köyde panik hakim olur ve bir zamanlar kenetlenmiş olan halkı birbirine düşürür. Ancak Valerie kurt ile arasında onları birbirine çeken acımasız, benzersiz bir bağ olduğunu keşfeder ki bu onu hem zanlı yapmaktadır… hem de yem.

“Red Riding Hood/ Kız ve Kurt”u Hardwicke yönetti. Senaryosunu David Leslie Johnson’ın (“Orphan”) kaleme aldığı filmin yapımcılığını Jennifer Davisson Killoran (“Orphan”), Leonardo DiCaprio ve Julie Yorn’un (“Unstoppable”) ortak şirketi Appian Way üstlendi. Filmin yönetici yapımcıları ise Jim Rowe, Michael Ireland ve Catherine Hardwicke.
Filmin kamera arkası yaratıcı ekibi görüntü yönetmeni Mandy Walker (“Australia”), iki kez Oscar® adayı yapım tasarımcısı Tom Sanders (“Saving Private Ryan”, “Dracula”), kurgu ustaları Nancy Richardson (“Twilight”) ve Julia Wong (“X-Men: The Last Stand”), kostüm tasarımcısı Cindy Evans (“Marley & Me”, “Thirteen”) ve görsel efektler amiri Jeffery A. Okun’dan oluşuyor (“The Day the Earth Stood Still”). “Red Riding Hood/Kız ve Kurt”un müziği Brian Reitzell (“Lost in Translation”) ve Alex Heffes’in (“The Rite”) imzasını taşıyor.
Warner Bros. Pictures bir Appian Way yapımı olan Catherine Hardwicke filmi “Red Riding Hood/Kız ve Kurt”u sunar. Filmin dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures gerçekleştirilecek.

www.kizvekurt.com

Bir yanıt yazın