Kod Adı: Londra – London Has Fallen

KOD ADI: LONDRA / LONDON HAS FALLEN
4 MART’TA SİNEMALARDA!

Son yılların en başarılı aksiyon-gerilim filmleri arasında yer alan Olympus Has Fallen / Kod Adı: Olympus filminin devam niteliğindeki “Kod Adı: Londra / London Has Fallen ”  Cuma günü (4 Mart) Amerika ile aynı anda ülkemizde de gösterime giriyor.

Başrollerini Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman, Jackie Earle Haley ve Melisa Leo’nun paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Babak Najafi oturuyor.
Başarılı aksiyon sahnelerine imza atan filmin konusu ise şöyle;
İngiltere Başbakanının zamansız vefatı sonrası, Teşkilat Başkanı Lynne Jacobs (Angela Bassett), Londra’da düzenlenecek cenaze töreninde Banning’i (Gerard Butler) Başkan Asher’ın (Aaron Eckhart) yakın koruması olarak görevlendirir.
Dünyanın en güçlü liderlerinin katılacağı bu cenaze töreni, gelmiş geçmiş en yüksek güvenlikli organizasyon olma özelliği taşımaktadır. Liderlerin gelmeye başlamasından kısa bir süre sonra, Londra’da bombalar patlamaya başlar. Asher, Banning, ve Jacobs silahlı çatışmalar ve patlamaların ortasında kalırlar. Londra polisi ve silahlı kuvvetleri açığa çıkar ve iletişim kaynakları çöker.
Tek başına olayların göbeğinde kalan Banning, Başkan Asher’ın can güvenliğinden sorumlu olmakla beraber bu saldırıların arkasındaki isimleri de etkisiz hale getirmek durumundadır.

Türkiye hakları D Productions’a ait olan “Kod Adı: Londra / London Has Fallen ” Amerika ile aynı anda ülkemizde Cuma günü (4 Mart) sinemaseverlerle buluşacak.