Korku (Dread)

Özet: “DREAD” 2008 sonbaharında İngiltere’de başlayan çekimler Anthony Diblasi’nin ünlü yazar CLIVE BARKER’ın “Books of Blood” hikayelerine olan ilgisiyle yön bulmuştur. Barker’ın orijinal hikayesinden yola çıkılan senaryo ile Amerika’nın genç ve gelecek vaad eden oyuncularını bir araya getirmiştir. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren ve gençlerin büyük ilgiyle karşıladığı Twilight filminin beğenilen oyuncusu JACKSON RATHBONE (Twilight, S Darko) filmin başrolünde oynarken genç oyuncuya SHAUN EVANS (Being Julia, Telstar, Barbarian Princess), HANNE STEEN ve LAURA DONNELLY eşlik ediyorlar.

Filmin yapımcıları CLIVE BARKER, JORGE SARALEGUI ve JOE DALEY (Midnight Meat Train, Book of Blood) NIGEL THOMAS, CHARLOTTE WALLS gibi İngiltere’nin önde gelen yapımcı şirketlerinden önemli isimler.

Yapım Hakkında

“DREAD” Synopsis Sıra üçlüye geldiğinde genç öğrenciler yaptıkları konuşmalarla içlerindeki en karanlık korkuları ve sırları keşfedeceklerdir. ”Dread”, psikolojik olarak etkileyici ve farklı bir korku filmi. Korku hikayelerinin üstadı Clive Barker’dan Kan Kitabı Hikayelerinin ikincisi DREAD ile yeniden sinema seyircisi ile buluşuyor.

Film üç üniversite öğrencisinin insanların korkuları üzerine yaptıkları araştırmayı anlatan psikilojik gerilim hikayesi… Stephen (Jackson Rathbone) yeni tanıştığı evinin alt katında tek başına yaşayan Quaid’in (Shaun Evans) teklifiyle projenin içinde olmayı kabul eder. Stephen’in sınıf arkadaşı güzel ve sempatik Cheryl’de (Hanne Steen) projeye katılır ve üçlü insanlarla en karanlık korkuları hakkında röportajlar yapmaya başlarlar.Stephen Grace (Jackson Rathbone) kardeşini bir trafik kazasında kaybetmiş ve daha sonraki
hayatına kontrolsüz bir şekilde devam etmektedir… Quaid (Shaun Evans) ise takıntı halinde insan korkuları üzerinde çalışmaktadır. Ve Stephen’ın hayatını kendisi için inanılmaz derece kıymetli bir araştırma olarak görmektedir. Stephen’ın sınıf arkadaşı ve gizliden gizliye aşık olduğu Cheryl da ikiliye katılır…

Üçlü insanların hayatlarını değiştiren bu içsel travmları araştırmaya ve bununla ilgili bir belgesel çekmeye başlarlar. Fakat Quaid arkadaşlarından tahmin edebileceklerinden daha büyük bir sır saklamaktadır.

Gösterim Tarihi: 30 Ekim 2009
Dağıtım: Özen Film
İthalat: Özen Film-Umut Sanat
Yönetmen – Senarist: Anthony DiBlasi
Yapımcı: Joe Daley, Jorge Saralegui, Clive Barker
Oyuncular: Jackson Rathbone “Stephen Grace”, Shaun Evans “Quaid”, Hanne Steen “Cheryl
Fromm”, Laura Donnelly “Abby”, Jonathan Readwin “Joshua Shaw”, Carl McCrystal “The Axe Man”

Bir yanıt yazın