Korku Hikâyeleri – Scary Stories to Tell in the Dark

KORKU HİKAYELERİ (Scary Stories To Tell In The Dark) 23 Ağustos’ta Sinemalarda!

Sinemanın efsanevi isimlerinden, PAN’IN LABİRENTİ, SUYUN SESİ ve KIZIL TEPE gibi filmlerinin Oscar’lı yönetmeni Guillermo del Toro’dan kabuslarınıza girecek bir korku filmi geliyor. Hikayesini yazdığı filmin yapımcılığını da üstlenen Guillermo del Toro’nun bu yeni projesinin yönetmen koltuğunda OTOPSI (THE AUTOPSY OF JANE DOE) filminden tanıdığımız André Øvredal yer alıyor. 23 Ağustos’ta sinemalarda!

Konu: 1960’lı yıllarda Amerika’nın unutulmuş ve yok olmaya terk edilmiş bir kasabasında Halloween gecesinde geçiyor film. Bir grup genç, peşlerinden gelen zorba bir sınıf arkadaşlarından kaçarken korkunç efsanelerle ün salmış “perili” bir eve sığınmak zorunda kalırlar.

Efsanelere göre evde yaşayan zengin ailenin kızı Sarah, “normal” olmadığı için bir odaya mahkum edilmiştir ve komşu çocukları öldürdüğü ortaya çıkınca da tımarhaneye gönderilmiştir. Eve sığınan gençlerin bu şehir efsanesinin gerçek olduğunu öğrenmesi çok uzun sürmez. O talihsiz gece boyunca Sarah’nın günlüğünde yazan korkunç hikayeler bir bir gerçek olmaya başlayınca imkansız bir hayatta kalma mücadelesi başlar.

Orjinal Adı: SCARY STORIES TO TELL IN THE DARK
Yönetmen: André Øvredal
Oyuncular: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush
Senaryo: Dan Hageman, Kevin Hageman, Guillermo del Toro
Görüntü Yönetmeni: Roman Osin
Yapım: ABD, Kanada
Yapım Yılı: 2019
Dil: İngilizce
Tür: Korku-Gerilim-Gizem
Süre: 111 Dakika
Türkiye Hakları: FİLMARTI Film
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım

https://www.youtube.com/watch?v=Wrh5W70_0k0