Kötü Komşular – Bad Neighbours

KÖTÜ  KOMŞULAR    (BAD NEIGHBORS)
9 Mayıs 2014 vizyonda

Konu: Bebeklerinin doğumundan sonra bir öğrenci derneği evinin yanında yaşamak zorunda kalan genç bir çifti konu alan Kötü Komşular filminin baş rollerinde Seth Rogen, Zac Efron ve Rose Byrne yer alıyor.

Kötü Komşular’ın yönetmeni ise Aşkzade ve Zorlu Görev filmlerinden tanıdığımız Nick stoller

PRODÜKSİYON NOTLARI

SETH ROGEN (This Is the End, 50/50), ZAC EFRON (The Lucky One, That Awkward Moment) ve ROSE BYRNE (Bridesmaids, Insidious serileri) eni doğan bebeklerinden sonra öğrenci birliğine ait bir evin yanında yaşamak zorunda kalan, durdurulmuş gelişme sorunu olan genç bir çifti konu alan komedi filmi Kötü Komşular için güçlerini yönetmen NICHOLAS STOLLER (Forgetting Sarah Marshall, Get Him to the Greek) ile birleştiriyor.

Taze ebeveynler Mac (Rogen) ve Kelly Radner (Byrne) görüldüğü kadarıyla güzel, küçük bir kızla ve banliyödeki güzel, küçük bir evle tamamlanan Amerikan rüyasını yaşamaktadır. Otuzlu yaşlarında olan çift hâlâ içlerinde biraz popülerlik kaldığına inanırlar. Geliştirilmiş (bir zaman?) particiler kaçınılmaz, yeni bir aşamaya: pişmanlık göstermeyen yetişkinliğe girmenin gerçeklikleriyle mücadele ederken hayatın bu bir sonraki aşamasının zor olacağı bellidir.

Mac ve Kelly yan evdeki yeni komşularının karizmatik Teddy Sanders (Efron) başkanlığındaki Delta Psi Beta öğrenci birliğinden başkaları olmadığını keşfettiklerinde geçinmeye ve tuhaf durumdan en iyi şekilde çıkmaya çalışırlar. Ama öğrenci birliğinin partileri giderek daha destansı olduğunda her iki taraf da yerini korumaya başlar. Komşuların amansız sabotajı ve üstünlük sağlaması üniversite öğrencilerini mahalleden atılmakla ya da yeni evlileri de akıl sağlıklarını kaybetmekle tehdit ederken uzun, efsanevi bir Yunan savaşı başlar.

Kötü Komşular’da yardımcı komedi oyuncuları olarak Delta Psi’ın çekici başkan yardımcısı Pete rolünde DAVE FRANCO (21 Jump Street, Now You See Me), biraderlerin en büyük penislisi olan Scoonie rolünde CHRISTOPHER MINTZ-PLASSE (This Is the End, Role Models), kafası kolayca karışan Gartf rolünde JERROD CARMICHAEL (televizyondaki The Goodwin Games, yeni Untitled Jerrod Carmichael Project) ve rahatsız edici takma ismi olan Assjuice rolünde CRAIG ROBERTS (Submarine, Jane Eyre) bulunur.

Çiftin “yetişkin” tarafında Mac’in olgunlaşmamış en iyi dostu ve boşandığı eşini özleyen iş arkadaşı Jimmy rolünde IKE BARINHOLTZ (TV’deki The Mindy Project ve The League),  Jimmy’nin çılgın partilere katılan ve Mac ve Kelly’nin tanışmış olduğu popüler çift olduğu zamanları özleyen eski eşi Paula rolünde CARLA GALLO (Superbad, TV’deki Bones)ve yerel üniversitenin dekanı, bir suç daha ve atılacaksınız öğrenci birliği zekasının doruğunda olan Dr. Carol Gladstone rolünde  LISA KUDROW (TV’deki Scandal, Easy A) bulunur.

Tür: Komedi
Yönetmen: Nicholas Stoller
Senaryo Yazarı: Andrew J. Cohen & Brendan O’Brien
Yapımcı: Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver
Sorumlu Yapımcılar: Nathan Kahane, Joe Drake, Brian Bell,Andrew J. Cohen, Brendan O’Brien
Oyuncu Kadrosu:    Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne, Christopher Mintz-Plasse, Dave Franco,  Ike Barinholtz, Lisa Kudrow
Vizyon tarihi: 9 Mayıs 2014

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157644470539721″]

Bir yanıt yazın