Kurtlar Vadisi: Gladio

KURTLAR VADİSİ GLADIO

“Kurtlar Vadisi – Gladio”, 20 Kasım 2009’da Özen Film dağıtımıyla 310 kopya ile 600 salonda vizyona giriyor. Avrupa’da ise 19 Kasım 2009’da 87 kopya ile izleyicileriyle buluşuyor.

Türkiye’nin fenomen dizisi Kurtlar Vadisi, efsanelerini yaratmaya devam ediyor. Sırada yakın tarihin önemli olaylarını konu alan “Kurtlar Vadisi – Gladio” sinema filmi var.

“Kurtlar Vadisi – Gladio”da başrol, Kurtlar Vadisi Pusu’nun efsaneleşen karakteri İskender Büyük’ü canlandıran Musa Uzunlar’ın. Film, İskender Büyük karakterinin hayat hikayesi ekseninde, 90’lı yılların başından bugüne, Türkiye yakın tarihinin önemli olaylarını konu alıyor.

Çekimleri 21 Haziran’da İstanbul’da başlayan ve ağustos ayının sonunda Antalya’daki muhteşem aksiyon sahneleriyle tamamlanan filmin yönetmenliğini Sadullah Şentürk yaptı. “Kurtlar Vadisi – Gladio”nun senaryosu ise Kurtlar Vadisi’nin senaristleri Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan’a ait…

Filmin konusu:

Kurtlar Vadisi Gladio…
Bir derin devlet ajanının, yıllar boyu hizmet ettiği Gladio ile hesaplaşma hikayesi…
İskender Büyük, derin devlet adına sayısız eylemde bulunmuş emekli bir istihbaratçıdır.
Karanlık geçmişi nedeniyle sanık sandalyesine oturtulduğunda, yanında, baronun gönderdiği genç ve tecrübesiz avukat Ayşe’den başka kimse yoktur. Yargılanmasına göz yumanlarla hesaplaşmaya karar veren İskender Büyük, tüm bildiklerini bir bir anlatmaya başlar. İskender’in karanlık geçmişinin sayfaları arasında, ülkeyi yerinden sallayacak gerçekler gizlidir. Bu şok gerçeklerin işaret ettiği tek adres ise ‘Gladio’dur.
İfadeleri ülkede her gün yeni bir gündem yaratırken, içindeki intikam duygusu da giderek büyümektedir. Elinde kalan son kartı oynamaktan başka şansı yoktur: Anlattıklarıyla, Gladio’nun ikinci adamı Fuat Aras’ı saklandığı yerden çıkarmak!
Ancak bu yolun sonunda İskender Büyük’ü hiç tahmin etmediği başka bir sürpriz beklemektedir. Yine bir oyunun parçası olmuştur… Üstelik bu kez oturtulduğu yer, konuşma şansının olduğu bir sanık sandalyesi dahi değildir…
KURTLAR VADİSİ
GLADIO

KÜNYE

PANA FİLM sunar
“KURTLAR VADİSİ – GLADIO”

MUSA UZUNLAR – TUĞRUL ÇETİNER – AYFER DÖNMEZ
SİNAN PEKİNTON – SEZAİ AYDIN – KÖKSAL ENGÜR –ALİ BAŞAR
IŞIL AYŞE ERTUNA – EROL OZAN AYHAN – BAHAR FEYZAN

Makyaj Tasarım
DERYA ERGÜN
Kostüm HÜLYA ŞEN
Sanat Yönetmeni
EROL TAŞTAN
Cast ERDEM ERGÜNEY
Yapım Amiri İHSAN KARADEMİR
Yapım Koordinatörü MEHMET BAŞ
Genel Koordinatör SADETTİN NAMOĞLU
Müzik GÖKHAN KIRDAR / LOOPUS
Kurgu KEMALETTİN OSMANLI
Görüntü Yönetmeni SELAHATTİN SANCAKLI
Senaryo RACİ ŞAŞMAZ – CÜNEYT AYSAN – BAHADIR ÖZDENER
Yapımcı RACİ ŞAŞMAZ
Yönetmen SADULLAH ŞENTÜRK
www.kurtlarvadisigladio.com

Resimler:

Bir yanıt yazın