Kuşlar Şehrinde Macera – Zambezia

ZAMBEZIA
Kuşlar Şehrinde Macera

Özet:
Yukarıya, daha da yukarıya! Yuvadan çok uzağa!

Naif olduğu kadar hareketli de bir kartal olan Kai, şansını Zambezia isimli ünlü ve eğlenceli kuşlar şehrinde denemeye karar verir ve babasını bırakıp buraya doğru yola çıkar. Hem kökenlerine ulaşıp, gerçeği bulmak hem de şehri savunurken topluluğun bir parçası olmak ister.
Sert bir adam olan babası Tendai ile uzaklarda ve yalnız yaşayan Kai, Zambezia’da yaşayan ilginç bir Leylek olan Gogo ve onun co-pilotu olan sevimli çulha kuşu Tini hayatına girince orada daha canlı bir hayat olduğunu düşünmeye başlar.
Kai onlardan Zambezia isimli kuş şehrini ve bu şehirde kendisi gibi yetenekli bir uçucu için heyecan verici fırsatlar olduğunu duyar. Babasıyla konuşurken, babasının Zambezia hakkında zaten birçok şey bildiğini ama kendisine hiç bahsetmediğini anlar. Babasının bu ihanetinden incinen ve öfkelenen Kai, yaşadıkları şehir Katundu’dan ayrılıp nehrin aşağı kısmına doğru yola koyulur.

Devasa Baobab ağacı üzerine kurulmuş ünlü kuş şehrine vardığında, Bahar Kutlamaları için hazırlanan ve Afrika’nın dört bir yanında gelmiş yüzlerce kuşu görüp şaşkına döner. Kısa süre içinde ağzı iyi laf yapan ve ona şehir hayatında nasıl eğleneceğini öğreten,çok hızlı konuşan bir çobanaldatan kuşu olan Ezee ile arkadaş olur. Kai, Zambezia’nın kurucusu Sekhuru’nun üvey kızı olan güzel ve cesur bir dişi olan Ak Çaylak Zoe ile tanışınca adeta büyülenir. Fakat Kai, Zoe’nun Bahar Kutlamaları için yaptığı dekorasyonları yanlışlıkla bozunca, pek iyi bir ilk izlenim bırakamaz.Kai sonrasında Zambezia’nın en iyi uçucularından oluşan elit bir savunma ekibi olan Kasırga’ya katıldığında Zoe’yi ve diğer herkesi etkilemeye başlar.

Bu esnada, Zambezia’lıların ve Kai’nin de tanımadığı bir grup olan Marabou leylekleri, Zambezia’nın etrafında yem aramaktan bıkmış halde, yumurta yiyen iguanalardan oluşan Budzo ile güçlerini birleştirip, şehrin kontrolünü ele geçirmeye karar verirler. Bu da yetmezmiş gibi Budzo, Kai’nin babasını ve Tini de dahil olmak üzere tüm çulhaları kaçırır. Kai, Zambezia’yı ve Tendai’yi kurtarmak için türlü maceralara atılır.

Orijinal filmin seslendirmesinde yer alanlar; Jeff Goldblum (Jurassic Park) as Ajax, Richard E. Grant (Corpse Bride, Dracula) Cecil, Jenifer Lewis (Cars, Princess and the Frog), Gogo  ve Jim Cummings (Shrek, Aladdin)  Budzo olarak, Samuel L. Jackson (Tendai). Senaristler Anthony Silverston, Raffaella Delle Donne, Andrew Cook ve  Wayne Thornley. Yönetmen Wayne Thornley.

Yönetmen :Wayne Thornley
Senaryo: Camilla Bubna-Kasteliz, Andrew Cook, Raffaella Delle Donne
Müzik : Bruce Retief
Ülke : Güney Afrika
Tür : Animasyon, Macera, Komedi, Aile
Süre : 83 dakika

Kuşlar Şehrinde Macera

 

Bir yanıt yazın