Labirent: Alev Deneyleri – Maze Runner: The Scorch Trials

“LABİRENT” serisinin bu bölümünde Thomas (Dylan O’Brien) ve Kayranlı dostları şimdiye kadar ki en zorlu mücadelelerini vermek zorunda: İSYAN olarak bilinen gizemli ve güçlü organizasyon hakkında ipuculara ulaşmak. Yolculukları onları, tahmin edilemez engellerle dolu ıssız topraklara götürür. Kayranlılar, direnişçilerle birlikte İSYAN‘ın üstesinden gelmeli ve şok edici planlarını açığa çıkarmalıdır.

LABİRENT: ALEV DENEYLERİ’nin yönetmen koltuğunda Wes Ball (Labirent) oturuyor ve filmin yapımcılığını Ellen Goldsmith- Vein (Labirent, Spiderwick Günlükleri), Wyck Godfrey (Alacakaranlık, Aynı Yıldızın Altında), Marty Bowen (Alacakaranlık, Aynı Yıldızın Altında), Lee Stollman (Labirent, Kaçış) ve Joe Hartwick üstleniyor. T.S Nowlin, yaklaşık üç milyon kopya satan James Dashner ‘ın LABİRENT serisinin ikinci kitabına dayalı senaryonun sahibi.

LABİRENT: ALEV DENEYLERİ sizi LABİRENT filminde kaldığınız yere, labirentten kayranlıları kurtaran helikopterden inişlerine götürüyor. Helikopterin kapıları açıldıktan sonra, maskeli askerler,  grubu bir yer altı sığınağına yaka paça götürürler. Sığınağın lideri konumunda olan iki yüzlü Janson (Aiden Gillen), bir yandan yiyecek ve yatacak yer sağlarken, diğer yandan “Dünya çok riskli bir durumda. Hepimiz çok ince bir ipte tutunmaktayız. Sizlerin hayatta kalmasının sebebi lanet olası bir virüs” uyarıları yapmaktadır.

Janson, Kayranlıları bir dizi yorucu teste sokar ve Thomas’ı İSYAN ile ilgili hafızasında kalanları öğrenmek ve kimin tarafında olduğunu anlamak için sorgular. Thomas ise Theresa’nın (Kaya Scodelario) Kayranlılardan neden ayrı tutulduğunu sorgulamaktadır. Ancak sığınağın askeri personeli hiçbir soruya cevap vermemektedir. Başka bir labirentten gelen Aris (Jacob Lofland), Thomas‘ı gizli bir bölge olan, makinelere bağlı bedenlerin yanına götürür.

Thomas, Janson’un aksini söylemesine rağmen, sığınağın İSYAN himayesinde olduğundan şüphelenir. Thomas, Kayranlıları güvende olmadıklarına inandırmak zorundadır. Güvendikleri tek şey birbirlerine duydukları sadakattir.

Kayranlılar, elektrik silahlarıyla donanmış askerlere karşı gelerek kaçmayı düşünürler. Thomas ve Minho (Ki Hong Lee) liderliğindeki grup, Teresa’yı özel ameliyat odasından alarak, sığınaktan kaçmayı başarır ve kendilerini bir kum fırtınası içinde bulur.

Artık güneş ışığı tarafından kavrulan uçsuz bucaksız bir çölün içindeler. Kayranlılar bu çorak arazide bilinmezliğe doğru yol alırlar. Thomas grubu labirentten çıkardığı için suçluluk duyar. Çünkü Kayran’da hayatta kalabilen grup bu arazide hayatlarını kaybedebilir.

Grup, seçeneklerini tekrar gözden geçireceği, kumlarla kaplı ve enkazlar arasındaki bir alışveriş merkezine sürüklenir. Thomas ve Aris sığınakta duydukları, dağlarda bulunan bir direniş gerilla grubu dedikodusunun gerçek olduğunu düşünürler.

Virüsü taşıyan, tehlikeli ve mutasyon geçirmiş DELİLER tarafından saldırıya uğrayan alışveriş merkezine kaos hakim olur.

DELİLER, kayranlıları alışveriş merkezinden, birisi için sonuçlarının korkunç olacağı kurak topraklara tekrar sürükler.

Kalan Kayranlılar yoluna devam eder ve yok edilmiş bir şehrin kalıntılarıyla karşılaşırlar.

Grup bu kalıntılar içerisinde kendilerine korunaklı bir barınak arar. Bu kalıntılar arasında kendi hiyerarşilerini oluşturmuş Jorge’nin sığınağını bulurlar. Brenda (Rosa Salazar) grubu, halkını kendi malikanesinden yöneten Jorge (Giancarlo Esposito) ile tanıştırır.

İSYAN Kayranlıları bulmak için yer altı tünellerini kullanarak, bölgeye saldırır. Kayranlılar dağlardaki kampın, virüse karşı gerçekten bir koruma sağlayıp sağlamayacağına karar vermek zorundadır.

Vizyon Tarihi: 18 Eylül 2015
Yönetmen: Wes Ball
Oyuncular: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster
Tür: Macera, Bilimkurgu, Aksiyon
Ülke: ABD

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=SDofO3P2HpE[/embedyt]