Last Vegas

ÖZET: Billy (Michael Douglas), Paddy (Robert De Niro), Archie (Morgan Freeman) ve Sam (Kevin Kline) çocukluklarından beri yakın arkadaşlardır. Billy, grubun müzmin bekarı, 30lu yaşlardaki kız arkadaşına sonunda evlenme teklif ettiğinde, dörtlü olgun davranmayı bir kenara bırakıp eski ihtişamlı günlerini yeniden yaşama planıyla Las Vegas’a doğru yola çıkarlar. Fakat, Las Vegas’a geldiklerinde, asırların Günah Şehri’ni değiştirdiğini ve arkadaşlıklarını asla hayal etmedikleri şekilde test ettiğini farkederler. The Rat Pack bir zamanlar Sands’de çalmış ve Cirque du Soleil Strip’i egemenliği altına almış olabilir, fakat Vegas’ı fetheden bu dörtlü olacak.

Orijinal Adı: LAST VEGAS
Vizyon tarihi: 1 KASIM 2013
Oyuncular: Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline
Senaryo: Dan Fogelman
Yönetmen: Jon Turteltaub

OYUNCULAR HAKKINDA

MICHAEL DOUGLAS (Billy), dram ve komedi türlerinde tüm dünyada beğenilen bir oyuncudur. Kirk ve Diana Douglas’ın oğlu olan Douglas, yakın zamanlarda “Çapraz Ateş”de Gina Carano ve Channing Tatum ile; “Borsa: Para Asla Uyumaz” filminde de Carey Mulligan ve Shia LaBeouf’la başrolleri paylaştı.

Douglas’ın ilk sinemafilmi “Devlerin Gölgesinde” olmasına rağmen, dikkatleri üzerine TV dizisi “The Streets of San Francisco”da Karl Malden ile karşılıklı oynadığı rol ile çekti. Douglas, bu dizideki başarısından sonra Oscar ödüllü “Guguk Kuşu” filminin yapımcılığını üstlendi.

Katkıda bulunduğu önemli sinema eserleri arasında “Amazon’da Fırtına,” “Nil’in İncisi,” “Güllerin Savaşı,” “Temel İçgüdü,” “Öldüren Cazibe,” “Taciz,” “Amerikan Başkanı,” “Hayalet ve Karanlık,” “Oyun,” “Kusursuz Cinayet,” “Harika Çocuklar,” “Trafik, “ “Onunla Bir Gece,” “Sakın Konuşma,” “Babalar ve Oğulları,” “Çılgın Dünürler,” “Fedai,” “Sen, Ben ve Dupree,”  “Hayalet Sevgilim”  ve “Yalnız Adam” bulunmaktadır.

ROBERT DE NIRO (Paddy), çoğunlukla agresif ve depresif rollerle karşımıza çıkmıştır. 2 Oscar ve 2 Altın Küre ödülü sahibi olan De Niro, zamanının en iyi aktörlerinden biri olarak düşünülür.

İlk olarak “Bang the Drum Slowly” filmindeki rolüyle ün kazanmasına rağmen, değişken bir aktör olduğu şöhretine yönetmen Martin Scorsese ile ilk filmi olan “Mean Streets’”deki rolü ile sahip oldu. De Niro,

“Baba 2” filminde yardımcı oyuncu rolüyle 1974’de ilk Oscar’ını alan De Niro, daha sonra “Taksi Şoförü,” “Avcı” ve “Cape Fear” filmlerindeki rolleriyle de Oscar’a aday gösterildi. De Niro, 1980 yılında “Raging Bull” filmindeki başrolüyle Oscar kazandı.Tribeca Film Center adında bir yapım şirketi olan De Niro, ilk yönetmenlik denemesini “Günaha Davet” filmiyle yaptı.

Katkıda bulunduğu diğer filmler arasında “Belalı Tanık,” “Umut Işığım,” “Kirli Oyun,” “Flynn Olmak,” “Zor Baba 3,” “Herkesin Keyfi Yerinde,” “Kirli Sırlar,” “Saklambaç,” “Zor Baba ve Dünür,” “Köpekbalığı Hikayesi,” “Anlatamadım mı?,” “Komplo,” “15 Dakika,”“Zor Baba,” “Onurlu Bir Adam,” “Anlat Bakalım,” “Büyük Umutlar,” “Marvin’in Odası,” “Büyük Hesaplaşma,” “Alev Kapanı,” “Uyanışlar,” “Sıkı Dostlar,” “Biz Melek Değiliz,” “Dokunulmazlar,” “Geç Kalan Sevgi,” “Bir Zamanlar Amerika’da” bulunmaktadır.

MORGAN FREEMAN (Archie), otoriter sesiyle filmlerde sıkça anlatıcı olarak karşımıza çıkar. Genelde durgun ve oldukça güvenilir görünen (öyle olmadıklarında bile) lider rollerini canlandıran Freeman, modern Amerikan sinemasının en çok saygı duyulan isimlerinden biri haline gelmiştir.

Freeman’ın ilk sahne tecrübesi “Hello, Dolly!” müzikalidir. 70 ve 80’li yıllar boyunca sahne işlerine devam eden Freeman, Tony ve Obie de dahil birçok ödül almıştır. TV ekranlarında ilk defa “The Electric Company” dizisinde çeşitli rolleri canlandırarak görünen Freeman, beyazperdede ise ilk defa “Who Says I Can’t Ride a Rainbow!” filmiyle boy göstermiştir.

Freeman’ın kariyerindeki yükselişi “Street Smart” ve “Bayan Daisy ve Şoförü” filmlerindeki rolleriyle Oscar’a aday gösterilmesi ile birlikte başlamıştır. 90’larda devam eden yükselişi sırasında Freeman sırasıyla, “Glory,” “Şenlik Ateşi,” “Robin Hood: Hırsızlar Prensi,” “The Power of One,” “Affedilmeyen” filmlerinde de rol almıştır. İlk yönetmenlik denemesini 1993 yılında “Bopha!” ile gerçekleştiren Freeman, kısa zaman sonra kendi yapım şirketi Revelations Entertainment’ı kurmuştur.

“Esaretin Bedeli” filmindeki rolü ile 3. kez Oscar’a aday gösterilen Freeman, “Yedi,” “Tepki,” “Kızları Öp”, “Amistad,” “Derin Darbe,” “Nurse Betty,” “Örümceğin Maskesi,” “En Büyük Korku,” “Düş Kapanı,” “Aman Tanrım!,” “The Big Bounce” gibi filmlerle ününü pekiştirdi.  “Milyonluk Bebek” filmindeki yardımcı rolüyle 4. kez Oscar’a aday gösterilen Freeman, ilk Oscar’ını 2005 yılında almış oldu.

Katkıda bulunduğu diğer filmler arasında “Batman Başlıyor,” “Şanslı Slevin,” “Kızımı Kurtarın,” “Şimdi ya da Asla,” “Wanted,” “Kara Şövalye,” Nelson Mandela rolüyle Oscar ve Altın Küre’ye de aday gösteirldiği “Yenilmez,” “Red,” “Conan,” “Kara Şövalye Yükseliyor” ve “Oblivion” da bulunmaktadır.

KEVIN KLINE (Sam), farklı rollerin altından başarıyla kalkabilen bir aktör olduğunu defalarca kanıtlamıştır. Kline, yakın zamanlarda “Can Yoldaşım” ve “Bağlanmak Yok” filmleriyle karşımıza çıkmıştır.

Sahne hayatına Amerika’nın dört bir yanındaki Shakespeare performanslarıyla başlayan Kline, “On the Twentieth Century” ve “The Pirates of Penzance” müzikallerindeki rolleriyle iki Tony ödülü sahibi olmuştur. “Search for Tomorrow” dizisinde çalıştıktan sonra Hollywood’a giden Kline, ilk sinema performansını “Sophie’s Choice” filmiyle sergilemiş ve Altın Küre’ye aday gösterilmiştir. “The Big Chill” deki başarılı performansından sonra “Silverado” filminde de rol sahibi olan Kline, “Wanda Adında Bir Balık” filmindeki yardımcı rolüyle de Oscar almıştır.

Katkıda bulunduğu sinema eserleri arasında “Öldüresiye Sevmek,” “Grand Canyon,” “Chaplin,” “Princess Caraboo,” “Fransız Öpücüğü,” “Vahşi Yaratıklar,” “Buz Fırtınası,” “Vücut Dili,” “Bir Yaz Gecesi Rüyası,” “Vahşi Vahşi Batı,” “Yeni Bir Yaşam,” “İmparatorlar Kulübü,” “Pembe Panter,” “Satılık Çocuklar,” ve  “Suikast”  bulunmaktadır.

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157635716983566″]

Bir yanıt yazın