Mad Max: Fury Road

“Mad Max: Fury Road”

Post-apokaliptik türünün yaratıcısı ve efsanevi “Mad Max” serisinin ardındaki deha yönetmen George Miller, Yol Savaşçısı Max Rockatansky’nin dünyasına bir dönüş olan “Mad Max: Fury Road”u sunar.
Çalkantılı geçmişini unutamayan Çılgın Max hayatta kalmanın en iyi yolunun yalnız gezmek olduğuna inanmaktadır. Yine de, İmperator Furiosa’nın yönettiği bir Savaş Dümeni’nde Çöl’de yol alan bir grupla yolu kesişir. Grup, kendisinden yeri dolmayacak bir şey çalınmış olan Immortan Joe’nun zulmüne maruz kaldıkları bir Sığınak’tan kaçmaktadırlar. Öfke içindeki Savaş Lordu tüm çetelerini toplar ve yüksek oktanlı bir Yol Savaşı’nda acımasız bir şekilde asilerin peşine düşer.
Tom Hardy (“The Dark Knight Rises”) serinin dördüncü filmi “Mad Max: Fury Road”da başrolü üstleniyor. Oscar ödüllü Charlize Theron (“Monster”, “Prometheus”) ise Imperator Furiosa rolünde. Filmde rol alan diğer oyuncular ve üstlendikleri roller şöyle: Nux rolünde Nicholas Hoult (“X-Men: Days of Future Past”); Immortan Joe rolünde Hugh Keays-Byrne (“Mad Max”, “Sleeping Beauty”); Slit rolünde Josh Helman (“X-Men: Days of Future Past”); Rictus Erectus rolünde Nathan Jones (“Conan the Barbarian”); ayrıca, birlikte Eşler olarak tanınan şu beş isim ve rolleri de şöyle: Splendid Angharad rolünde Rosie Huntington-Whiteley (“Transformers: Dark of the Moon”), Capable rolünde Riley Keough (“Magic Mike”), Toast the Knowing rolünde Zoë Kravitz (“Divergent”), The Dag rolünde Abbey Lee ve Cheedo the Fragile rolünde Courtney Eaton. Filmde, ayrıca, John Howard, Richard Carter, şarkıcı-şarkı yazarı-performans sanatçısı iOTA, Angus Sampson, Jennifer Hagan, Megan Gale, Melissa Jaffer, Melita Jurisic, Gillian Jones ve Joy Smithers da rol alıyorlar.
Oscarlı sinemacı George Miller (“Happy Feet”) filmi Brendan McCarthy ve Nico Lathouris’le birlikte kaleme aldığı senaryoya dayanarak yönetti.  Miller, ayrıca, uzun süredir yapımcı ortağı olan Oscar adayı Doug Mitchell’la (“Babe”, “Happy Feet”) ve PJ Voeten’le birlikte filmin yapımcılığını da gerçekleştirdi. Iain Smith, Chris deFaria, Courtenay Valenti, Graham Burke, Bruce Berman ve Steven Mnuchin ise filmin yönetici yapımcılığını üstlendiler
“Mad Max: Fury Road”un kamera arkası ekibi Oscar ödüllü görüntü yönetmeni John Seale (“The English Patient”), yapım tasarımcısı Colin Gibson (“Babe”), kurgu ustası Margaret Sixel (“Happy Feet”), Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Jenny Beavan (“A Room with a View”), ikinci birim yönetmeni ve dublör koordinatörü Guy Norris (“Australia”) ve makyaj uzmanı Lesley Vanderwalt’tan (“Knowing”) oluşuyor.