Malefiz: Kötüğün Gücü – Maleficent: Mistress of Evil

HİKAYE ÖZETİ: Disney’in 2014 global gişe filminin bir devamı olan “Maleficent: Kötülüğün Gücü”nde, Maleficent ve vaftiz kızı Aurora, gerçekleşecek bir düğün, beklenmedik müttefikler ve oyunda karanlık yeni güçlerin farklı yerlere sürüklemeye çalıştığı, onları birbirine bağlayan karmaşık aile bağlarını sorgulamaya başlarlar. Yıllar Malefiz ve Aurora’ya nazik davranmıştır. Acı ve intikamla başlayan ve nihayetinde sevgiye dönüşen ilişkileri, gelişmiştir. Ancak insanlar ve perileri arasındaki kin devam etmektedir. Aurora’nın Prens Phillip’le yaklaşmakta olan evliliği, Ulstead krallığı ve komşu Moors’ta kutlamalara neden olmuştur ve düğünün, iki dünyayı birleştirmesi amaçlanır. Beklenmeyen bir karşılaşma yeni ve güçlü bir ittifakı ortaya çıkarır. Malefiz ve Aurora bir Büyük Savaş’ta muhalif taraflara ayrılırlar. Bu da bağlılıklarını test eder ve gerçekten aile olup olmadıklarını sorgulamalarına neden olur.

Malefiz: Kötülüğün Gücü filminin oyuncuları; Angelina Jolie, Elle Fanning, Chiwetel Ejiofor, Sam Riley, Harris Dickinson, Ed Skrein, Imelda Staunton, Juno Temple, Lesley Manville and Kraliçe Ingrith rolünde Michelle Pfeiffe. Filmin yönetmeni ise; Joachim Rønning. Hikâye; Linda Woolverton ve senaristler Linda Woolverton, Noah Harpster ve Micah Fitzerman-Blue. Filmin yapımcısı Joe Roth, Angelina Jolie ve Duncan Henderson. Yardımcı yapımcılar Matt Smith, Jeff Kirschenbaum ve Mike Vieira.

Yönetmen: Joachim Ronninig
Oyuncular: Angelina Jolie, Elle Fanning, Chiwetel Ejiofor, Sam Riley, Harris Dickinson, Ed Skrein, Imelda Staunton, Juno Temple, Lesley Manville, Michelle Pfeiffer
Hikaye: Linda Woolverton
Senaristler: Linda Woolverton, Noah Harpster & Micah Fitzerman-Blue
Yapımcılar: Joe Roth, Angelina Jolie, Duncan Henderson
Yapım Yönetmenleri: Matt Smith, Jeff Kirschenbaum, Mike Vieira
Tür: Fantastik Macera
Vizyon Tarihi: 18 Ekim 2019