Marley

MARLEY

SİNOPSİS: Shangri La Entertainment ve Tuff Gong Pictures’in, Cowboy Films işbirliği ile yapımcılığını gerçekleştirdikleri Marley isimli film, 20. yüzyılda dünya çapında sevilen, bir ikon haline gelen Bob Marley’in gerçek yaşam öyküsünü konu alıyor. Müziği ve tüm dünyaya sevgi için verdiği mesajlarla ikonlaşan Bob Marley’in yaşamı, muhteşem yetenek Kevin Macdonald tarafından sonunda beyazperdeye yansıtıldı. Film de Bob Marley’in dünya müziğinin yanısıra, tüm dünya ya vermek istediği sosyal ve politik mesajlarla nasıl bir dünya ikonu haline geldiğini ve bugüne kadar çok az sayıda müzisyenin bu başarıyı elde ettiği görülebiliyor.
Son yıllarda belgesel filmciliğinde ve uzun metrajlı filmlerle dünya çapında adından sıkça sözettiren yeni jenarasyonun büyük yeteneği Kevin Macdonald’ın (Last King of Scotland, Life in A Day, One Day in September) elinin değmesiyle Bob Marley’in tüm dünyayı, müziği ve mesajlarıyla nasıl etkilediği “Marley” isimli belgesel filmde çok net bir şekilde görülebiliyor.
Diğer taraftan filmin çekimleri Ghana, japonya, İngiltere ve Bob Marley için büyük önem taşıyan Jamaika ve Amerika’da gerçekleştirildi ve ailesi tarafından, aile arşivi kullanılarak, çekimine izin verilen ilk Bob Marley belgeseli olarakta film tarihine geçti.

TÜRKİYE VİZYON TARİHİ: 09.11.2012
D YAPIM sunar SHANGRI-LA ENTERTAINMENT sunar bir TUFF GONG PICTURES yapımı
COWBOY FILMS’in katkılarıyla bir KEVIN MACDONALD filmi “MARLEY”
görüntü yönetmeni ALWIN KÜCHLER BSC MIKE ELEY
kurgu DAN GLENDENNING

uygulayıcı yapımcı GERALDINE HAWKINS
ortak yapımcı ZACH SCHWARTZ

yürütücü yapımcılar ZIGGY MARLEY CHRIS BLACKWELL
yapımcı STEVE BING CHARLES STEEL
yönetmen KEVIN MACDONALD© SHANGRI-LA

ENTERTAINMENT LLC AND TUFF GONG PICTURES LP 2012

Bir yanıt yazın