Mavzer

Mavzer

Özet: Veysi İç Anadolu’da bir köyde yaşamaktadır. Oğlu Mustafa ile birlikte bir sabah koyunlarının yanına giden Veysi’nin sürüsüne bir kurt sürüsü saldırır. Veysi koyunlarının çoğunu kaybeder. Bu olayın üzerine sürüsünü korumak için daha iyi bir silaha ihtiyaç duyar ve bu da tüfeklerin kralı olarak nitelendirilen mavzerdir.

Mavzer’in hikâyesi İç Anadolu’nun yoksullukla mücadele eden, ihmal edilmiş bir dağ köyünde geçiyor. Veysi hayatını İç Anadolu’daki bu köyde sürdürmektedir. Oğlu Mustafa ile birlikte bir sabah koyunlarının yanına giden Veysi’nin sürüsüne bir kurt sürüsü saldırır. Veysi koyunlarının çoğunu bu saldırıda kaybeder. Bu olayın üzerine sürüsünü korumak için daha iyi bir silaha ihtiyaç duyar ve bu da tüfeklerin kralı olarak nitelendirilen mavzerdir.

Yönetmenliğini Fatih Özcan’ın, yapımcılığını Enes Erbay’ın yaptığı Mavzer, 26.Sarajevo Film Festivali ana yarışmada yer alan tek Türkiye yapımı film. Mavzer aynı zamanda festivalde dünya prömiyerini de gerçekleştirecek. Başrollerini Serhat Kılıç ve Ozan Çelik’in üstlendiği Mavzer de Seda Türkmen, Tuba Erdem, Burçak Dilekli gibi oyuncular da yer alıyor.

Yönetmen: Fatih Özcan
Oyuncular: Seda Türkmen, Serhat Kılıç, Ozan Çelik
Vizyon Tarihi: 25 Şubat 2022
Süre: 86 Dakika
Tür: Dram