Mike ve Dave: Ah Bir Sevgili Yapsak – Mike and Dave: Need Wedding Dates

 Mike and Dave Need Wedding Dates / Mike ve Dave: Ahh Bir Sevgili Yapsak

Hayatları partiyle geçen iki kardeş Mike (Adam Devine) ve Dave (Zac Efron), kız kardeşlerinin Hawaii’deki düğüne beraber katılacakları eşlerini (Anna Kendrick, Aubrey Plaza) bulmak için internete ilan verirler. Bu durumdan kolayca sıyrılmayı bekleyen kardeşler, kendilerini bir anda kontrol edilemez ikilinin ellerinde bulurlar.

Mike ve Dave Stangle genç, maceracı, eğlence düşkünü ve bazılarına göre uygunsuzlardır. “Bazıları” Stange ailesinin diğer üyeleridir. Kardeşleri Jeanie evleneceğini söylediğinde, tüm aile Mike ve Dave’in birer kız arkadaş getirmesi için baskı yaparlar. Doğru dürüst kız arkadaşlar!

Bu baskının sebebi ise bu ikilinin yıllar boyunca her aile toplantılarında yaptığı soytarılıklara birkaç hızlı geriye dönüşle açıklanabilir. Herkes iyi zaman geçirirken ve her şey su gibi akıp giderken, Mike ve Dave bekar bir şekilde ortaya çıkıp, sarhoş olurlar ve kızlara sarkıp, salak gibi davranarak kutlamayı rezil ederler. Bu yüzden, kız arkadaşlar!

Ailesinin isteğini yerine getirmek için Mike ve Dave hayal edebilecekleri en düzgün, edepli kızları bulabilecekleri tek yere başvururlar: Craigslist. Seçilen yol arkadaşlarının Hawaii’de her şey dahil bir tatil ve Stangle ailesinin düğünle ilgili bütün aktivitelerine katılma şansı olduğunu belirten bir ilan verirler.
İlan internette öyle hızlı yayılır ve tepkiler öyle yoğun ve baskılıdır ki, Mike ve Dave’in başvuranlar arasında eleme yapmaktan başka bir şansları kalmamıştır. Seçmeler boyunca güzel kızlarla, pasaklı kızlarla, tuhaf kızlarla, paranoyak kızlarla ve kavgacı kızlarla tanışırlar, aynı zamanda erkeklere benzeyen ikiz kızlarla ve aslında erkek olan kızlarla da.
Hesaba katmadıkları randevularsa, Tatiana ve Alice ile olanlardır. Kızlar erkek kardeşleri arayıp bulmuşlar ve düğüne katılmaya hak kazananlar olmak için kardeşleri etkilemişlerdir.

Düğünler ve – Mike ve Dave’de- bir daha asla aynı olmayacaktır.

Vizyon tarihi: 8 Temmuz 2016
Yönetmen: Jake Szymanski
Oyuncular: Zac Efron, Anna Kendrick, Aubrey Plaza
Tür: Komedi
Ülke: ABD

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=fWSW3roYCIE[/embedyt]