Milyonda Bir

MİLYONDA BİR – 8 EKİM 2021 SİNEMALARDA !

“Aşk Sandığın Kadar Değil Yandığın Kadardır…”

“İhtimal, ya seni bulursa?”

“UZUN ZAMANDIR BÖYLE GERÇEKÇİ VE AĞLATAN BİR AŞK HİKAYESİNE HASRETTİK…”

Yapımcı, senarist ve yönetmen Semra Dündar’ ın, “Hem yazıp hem yönettiği 8.filmi olan ve “Prestij projem” dediği, Kültür Bakanlığı destekli “Milyonda Bir” 8 Ekim’de CGV Mars Cinema Group Dağıtımı ile beyazperdede seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Vizyon için gün sayan filmin başrol oyuncuları ise oyunculuklarıyla göz dolduran, yeni neslin sevilen isimleri “Bestemsu Özdemir” ve “Melih Selçuk”.

Patron Film’in yapımcılığını üstlendiği, çekimleri 2021’in Nisan-Mayıs aylarında Adana ve İstanbul’da gerçekleşen filmde genç oyunculara, Suzan Aksoy, Ali Erkazan gibi usta ve duayen isimlerin yanı sıra genç yetenek Özge Özkaplan eşlik ediyor.

“Şarkılarıyla Milyonları ağlatan Tuğkan şimdi de ‘Milyonda Bir’ ile ağlatacak”

Yeni neslin starlarından Tuğkan ‘Milyonda Bir’ ihtimal gelip seni bulursa ‘Kusura Bakma’ diyor!

Gözyaşlarımızı tutamayacağımız sahneleri müzikleri ile hafızalara kazıyacak Tuğkan’ın milyonların kalbinde taht kuran, en çok bilinen ve en sevilen aşk şarkısı Kusura Bakma, sezonun bu ilk “aşk” filmine de hayat veriyor.

Ayrıca filmin orijinal müziklerinde, yıllarca şarkılarıyla Yeşilçam filmlerine hayat vermiş olan Bora Ayanoğlu’na ait 70’lerin plak kaydı şarkıları da yer alırken, bu şarkılarla filmde baştan sona eski, nostaljik ve romantik rüzgarlar esiyor.

Filmin müziklerinin son sürprizi de, filmin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı Semra Dündar’dan geliyor. Filme hem yeni bir şarkı yazdı hem de yorumladı.

Epey iddialı müzikleriyle “Milyonda Bir” izleyenlerden tam not almayı bekliyor.

Milyonda Bir; hızla değişerek gittikçe daha da dijitalleşen dünyamızda, asıl ihtiyacımız olan özgürlüğe, öze dönmeye, bireyselliğe, doğaya, doğal hayata, en çok da “aşk”a farklı bir bakış açısı getiren hikayesiyle oldukça dikkat çekiyor.

Issız Adam, İncir Reçeli, Delibal gibi muadili filmlerden farklı olarak kadın bir senarist-yönetmenin elinden çıkan ve kadın gözüyle aşka bakan filmin konusu ise şöyle:

“Şehir hayatını terk edip yollara düşen, yaşamını doğada sürdüren modern derviş bir kızın, antika arabasıyla uzun yola çıkmış bir şehir delikanlısına rastlamasıyla gelişen olaylar, aşk ve Mesnevi ekseninde dönerek seyirciyi şaşırtıyor. İki gencin kendilerini arayış serüveninde yaptıkları içsel yolculuğun yol hikayesiyle bütünleşmesi ise filmin farklı anlatımlarından sadece bir tanesi… Günümüz ilişkilerine kıyasla yaşadıkları farklı duygular, karşılarına çıkan “milyonda bir” olasılıklar ve Mevlana’nın aşka, hayata dair evrensel mesajlarıyla acaba 3 ayrı genç, gerçek aşkı, hayattan beklentilerini, kendilerinde ve birbirlerinde aradıklarını bulabilecekler mi?”

KÜNYE:

Senarist-Yönetmen:SEMRA DÜNDAR
Yapımcı: PATRON FİLM
Oyuncular: BESTEMSU ÖZDEMİR
MELİH SELÇUK
Konuk Oyuncular: SUZAN AKSOY
ALİ ERKAZAN
ÖZGE ÖZKAPLAN
Görüntü Yönetmeni: ÇETİN ÇAVAN
Cast Direktörü: FATOŞ YILMAZ
Müzik: MEHMETHAN DİŞBUDAK
Özgün şarkılar: BORA AYANOĞLU
TUĞKAN
SEMRA DÜNDAR
Tür: Dram