Mission: Impossible – Rogue Nation

Tom Cruise, Ethan Hunt rolüyle geri geliyor
“Mission: Impossible – Rogue Nation.”

FİLM HAKKINDA

Tom Cruise, sürekli hız artıran aksiyon gerilim serisinin beşinci filmi olan “Mission Impossible – Rogue Nation” filminde bugüne kadarki en imkansız göreviyle yüzleşmek üzere Ethan Hunt rolüyle geri geliyor.

IMF olarak bilinen çok gizli casusluk bürosu IMF ateş altındadır. Ama şimdi özgür dünyanın bugüne kadar bildiği en korkunç tehlike pusuda beklerken bile tamamen dağıtılmak üzeredir. O tehlike de çözülmesi imkansız, ülkeleri tarafından gündemleri olan medeniyetin temellerini sabote etme amaçları için geride bırakılmış, özel eğitimli bir grup dönek casustan oluşan Sendika’dır. Sendika hakkında casuslar arasında uzun süredir sadece paniğe neden olan efsane olarak söz edilmektedir. Ama Ethan Hunt bu hain milletin hoş karşılanmayan gerçekliğini yeni ortaya çıkarmıştır. Sadece gerçek olmakla kalmayıp aynı zamanda harekete geçmezse tüm dünyada patlama yaratacak bir saatli bombadır. CIA buna inanmaz. Kendi ekibi tehdit altındadır. Ama Ethan en büyük tehlikelere asla arkasını dönmeyecektir.

Hunt en kötü düşmanıyla yüzleşirken onu vazgeçilmez kılan tüm özellikleri; kalp durduran şartlarda kasten hareket edebilme yeteneği, göz alıcı global mekanlarda ustalıkla seyahat etmesi, kötünün cezalandırıldığını, iyinin galip geldiğini görme arzusu aynı anda test edilir.  Hunt, Viyana’dan Kazablanka’ya, havadaki askeri uçağın üzerinden, sualtının derinliklerine kadar inşa ettiği kariyerin karşılaştığı en büyük tehlikeye karşı her türlü aşırılığa gidecektir. Ama en önemlisi gerçekten önemli olduğunu bildiği tek şeyi yapmaya, arkadaşlarına ve imkansızı zekice yenebileceği fikrine sadakatini korumaya çabalayacaktır.

Hunt rolünde Cruise’la yeniden ekip olan ajanlar; William Brandt rolüyle Jeremey Renner, zeki çocuk Benji rolünde Simon Pegg, Luther Stickell rolüyle Ving Rhames yer alıyor. Aksiyon filmine yeni katılan oyuncular ise gizemli Ilsa Faust rolüyle İsveçli oyuncu Rebeca Ferguson (Herkules”), Solomon Lane rolüyle Sean Harris (“Prometheus”) ve CIA direktörü Alan Hunley rolüyle üç kez Altın Küre ödülü alan Alec Baldwin.

Paramount Pictures ve Skydance sunar, bir Tom Cruise / Bad Robot Yapımı: “Mission: Impossible – Rogue Nation.” Filmin yönetmeni Christopher McQuarrie (“Edge of Tomorrow,” “Jack Reacher,” “The Usual Suspects”), senaryo yazarı Christopher McQuarrie, hikaye yazarları Christopher McQuarrie ve Drew Pearce, Bruce Geller’ın yarattığı televizyon dizisine dayanmaktadır. Filmin yaımcıları Tom Cruise, J.J. Abrams, Bryan Burk,  David Ellison, Dana Goldberg, ve Don Granger  ile sorumlu yapımcısı Jake Myers. Filmin başarılı kamera arkası ekibi arasında görüntü yönetmeni Robert Elswit, yapım tasarımcıer Jim Bissell, kurgu Eddie Hamilton ve görsel efektler süpervizörü David Vickery.  Kostüm tasarımcı Joanna Johnston, müzikler Joe Kraemer’a ait.