MOONAGE DAYDREAM

MOONAGE DAYDREAM

Brett Morgen (The Kid Stays in the Picture, Kurt Cobain: Montage of Heck, Jane) MOONAGE DAYDREAM ile David Bowie’nin sanatının ve müziklerinin bir nesle meydan okuyan etkisini sunuyor.

Zamanımızın en büyük sanatçılarından biri olduğu düşünülen David Bowie, 50 yıldan uzun bir süredir kültürü etkiliyor. MOONAGE DAYDREAM, David Bowie Mirası tarafından desteklenen ve Morgen’e koleksiyonlarına benzersiz bir erişim veren ilk film.

Olağanüstü, kaleydeskopik, kişisel, arşiv görüntülerle, görülmemiş performanslarla anlatılan ve David Bowie’nin kendi müzikleri ve sözleriyle güçlendirilen MOONAGE DAYDREAM, izleyicileri kendilerini Bowie’nin benzersiz dünyasında kaybetmeye davet ediyor.

2017’de David Bowie Mirası, Morgen’a 5 milyonun üzerinde varlık sunmuş. Koleksiyonda, nadir ve daha önce hiç görülmemiş çizimler, kayıtlar, filmler ve günlükler yer alıyormuş. Morgen, dört yıldan uzun bir sürede filmi toparlamış, sonra 18 ay da ses, animasyon ve renk paletinin tasarlamakla geçirmiş.

Film için Bowie’nin uzun soluklu ortağı, arkadaşı ve müzik yapımcısı Tony Visconti ve Akademi ödüllü ses miksçisi Paul Massey’den (Bohemian Rhapsody) oluşan ses ekibi, Bowie’nin orijinal müziklerini remikslemiş ve 12.0, 5.0, Atmos, and 7.1/5.1.’de sunulacak olan sinema ortamı için dönüştürmüş.

Bowie, kariyeri süresince ve nesiller boyu, bize farklılıklarımızın güçlü yönlerimiz olduğunu öğretmiştir. MOONAGE DAYDREAM ile bize 21. Yüzyılda nasıl ayakta kalabileceğimize dair bir harita sunuyor, izleyicileri onun mirasını ve ebedi etkisini daha önce hiç olmadığı gibi kutlamaya davet ediyor.

MOONAGE DAYDREAM FİLMİ 16 EYLÜL 2022’DE SİNEMALARDA!

Tür: Belgesel
Yönetmen: Brett Morgen
Oyuncular: David Bowie, Ziggy Stardust, The Thin White Duke, David Jones
Yazar: Brett Morgen
Yapımcılar: Brett Morgen, Debra Eisenstadt, Bill Gerber
İdari Yapımcılar: Aisha Cohen, Tom Cyrana, Eileen D’Arcy, Kathy Rivkin Daum, Justus Haerder, Ryan Kroft, Hartwig Masuch, Heather Parry, Michael Rapino, Bill Zysblat
Vizyon Tarihi: 16 Eylül 2022

Özet: Moonage Daydream filmi, Oscar adayı yapımcı, Cobain: Montage of Heck’in yönetmeni Brett Morgen’dan daha önce hiç görülmemiş konser görüntülerini içeren MOONAGE DAYDREAM sürükleyici bir sinema deneyimi. David Bowie’nin sadece esrarengiz mirasını aydınlatan bir görsel/işitsel bir uzay yolculuğu değil aynı zamanda 21. yüzyılda tatmin edici ve anlamlı bir yaşam rehberi olarak da hizmet ediyor.

MOONAGE DAYDREAM bir belgesel değil. Tüm zamanların en ikonik ve global rock yıldızlarından birine dayanan türe meydan okuyan bir sinema deneyimi. Yılın tanımlayıcı kültürel anlarından biri olacak.

Film, Bowie’nin mirasının tam desteğini almış, en iyi şarkılarından birçoğunu ve ayrıca daha önce hiç görülmemiş konser görüntülerini içeriyor.