Mucize

YÜREKLERE DOKUNACAK KOMİK BİR AŞK HİKAYESİ

‘Beyaz Melek’, ‘Güneşi Gördüm’ ve ‘New York’ta Beş Minare’ filmleriyle sinema dünyasının en çok merak edilen ismi olan ünlü yönetmen Mahsun Kırmızıgül, 4. filmi 1 Ocak’ta sinema izleyicisiyle buluşuyor. Rekor bir sayıda tam 930 salonda birden vizyona giren Mucize, Türkiye, Avrupa ve Azarbeycan’da eş zamanlı olarak gösterime giriyor.

Bugüne kadar çektiği filmlerde toplumsal olayları konu alan ünlü yönetmen, dördüncü kez yönetmenlik koltuğuna geçerek, yine yönetmen, senaryo, müzik ve oyunculuğuyla yer alacak. Mahsun Kırmızıgül, yapmış olduğu üç filmde toplamda 10 milyon seyirciyi yakaladı. Kırmızıgül’ün dört yıl aradan sonra yapmış olduğu Mucize’sini büyük bir sinema kitlesi bekliyor

FİLMİN HİKAYESİ, KONUSU

Mucize, 1960’lı yıllarında sefalet içinde yaşayan darbenin içinde debelenen Türkiye’nin panormasına ışık tutacak. Yönetmen Mahsun Kırmızıgül, aslında 1980’li yıllarda yaşanmış gerçek bir hikayeyi, 1960’lı yılların panoromasını fon seçerek Mucize filmini çekti. Yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak yazılan film, fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda, okumayı bekleyen yüzbinlerce çocuğun ve öğretmenlerin hikayesini anlatıyor. 1960’lı darbe döneminde geçen film Egeli bir köy öğretmeninin Anadolu’nun ücra bir köşesine sürgüne gidişini anlatıyor.

Gösterim Tarihi: 01 Ocak 2015

Yapım Şirketi: Boyut Film
Yapımcı: Murat Tokat
Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Senaryo: Mahsun Kırmızıgül
Görüntü Yön: Soykut Turan
Genel Koor: Ceren Aslan
Müzik: Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen
Uygulayıcı Yapımcı: Tekin Doğan
Sanat Yön.: Fırat Yünlüel
Oyuncular: (Kronolojik Sıraya Göre) Ali Sürmeli (Haydar),ivan Karaman (Sare Bozat Eş),Büşra Pekin (Güle Celal Eş),Cezmi Baskın (İsa),Cihat Tamer (Milli Eğitim Müdürü),Dilek Denizdelen (Rinde Nevzat Eş),Doğukan Polat (Feyzi),Erdem Yener (Celal),Erol Demiröz (Muhtar),Eylem Yıldız (Hanım Cemilo Eş),Haki Biçici (Minibüs Şoförü),Mahsun Kırmızıgül (Bozat),Meral Çetinkaya (Hazar Muhtar Eş),Mert Turak (Aziz),Metin Yıldız (Nevzat),Nazmi Kırık (Şemsettin),Nilgün Karababa (Bese Haydar Eş),Seda Tosun (Mızgın),Şenay Gürler (Cemile),Talat Bulut (Muallim),Tansel Öngel (Cemilo),Yıldız Kültür (İsa Eş Anne)

Vizyona Gireceği Ülkeler: Türkiye, Avrupa, Azerbaycan

Bir yanıt yazın