Mulan

MULAN
WALT DISNEY STUDIOS MOTION PICTURES

Ünlü yönetmen Niki Caro, Çin’in efsanevi savaşçısının destansı öyküsünü; korkusuz bir genç kadının, ailesine ve ülkesine olan sevgisi uğruna Çin’in gördüğü en büyük savaşçılardan biri olmak için her şeyi riske attığı “Mulan” filminde hayata geçiriyor.

Çin İmparatoru, ülkeyi kuzeyli işgalcilerden korumak için her aileden bir kişinin İmparatorluk Ordusu’nda hizmet etmesi gerektiğine dair bir kararını ilan edince, onurlu bir savaşçının en büyük kızı olan Hua Mulan, hasta babasının yerini almak için devreye girer. Erkek kılığına giren Hua Jun, her adımında test edilirken iç gücünü kullanmalı ve gerçek potansiyelini bulmalıdır. Bu, onu onurlu bir savaşçıya dönüştürecek, ona minnettar bir ulusun ve gururlu babasının saygısını kazandıracak destansı bir yolculuk olacaktır.

“Mulan” filminin uluslararası oyuncuları ise şöyle: Mulan rolünde Yifei Liu; Komutan Tung rolünde Donnie Yen; Zhou rolünde Tzi Ma, Böri Khan rolünde Jason Scott Lee; Honghui rolünde Yoson An as Honghui; Çavuş Qiang rolünde Ron Yuan; ayrıca Xianniang Gong Li ve İmparator rolünde Jet Li.

Filmin “The Ballad of Mulan” şiirinden esinlenilen senaryosunu Rick Jaffa & Amanda Silver ve Lauren Hynek & Elizabeth Martin yazarken, yönetmenliğini Niki Caro üstlendi. Yapımcılığını Chris Bender, Jake Weiner ve Jason Reed yaparken, Bill Kong, Barrie M. Osborne, Tim Coddington ve Mario Iscovich İdari Yapımcılık görevindeydi.

Yönetmen: Niki Caro
Oyuncular: Yifei Liu, Donnie Yen, Tzi Ma, Jason Scott Lee, Yoson An, Ron Yuan, with Gong Li and Jet Li
Yapımcılar: Chris Bender, p.g.a., Jake Weiner, p.g.a., Jason Reed, p.g.a.
İdari Yapımcılar: Bill Kong, Barrie M. Osborne, Tim Coddington, Mario Iscovich
Senaryo: Rick Jaffa & Amanda Silver and Lauren Hynek & Elizabeth Martin
Temeli: “The Ballad of Mulan” İsimli Şiir
Türü: Macera
Süre: 115 dk.
Vizyon tarihi: 4 Eylül 2020