Musallat 2: Lanet

Bir Buçuk Saat Değil,
Aylar Sürecek Derin Bir Korku! Eve dönünce sinemadakinden daha fazla korkacaksınız!..

“MUSALLAT 2 : LANET”
2 ARALIK’TA VİZYONDA!!!

KORKU FİLMİ SEVENLERİN MERAKLA BEKLEDİĞİ “MUSALLAT 2 – LANET”İN AFİŞİ BİLE KORKUTUYOR!!!

Türk korku filmi tarihinde bir çığır açan ve 2007 yılında ilkiyle büyük beğeni toplayan “Musallat” filminin ikincisi “Musallat 2 – LANET” 2 Aralık Cuma günü vizyonda… Korku filmi sevenlerin merakla beklediği “Musallat 2 – LANET” sinema filminin korkutan afişi Emre Erdem tarafından hazırlandı…

Yapımcı Banu Akdeniz (Mia Film) korku filmi severlerin ve eleştirmenlerin “Bugüne kadar yapılmış en iyi Türk korku filmi” olarak nitelendirdikleri Musallat’ın, gördüğü ilgi ve beklenti üzerine ikincisini sinemaseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

İkinci film “Musallat 2 – LANET”in yönetmen koltuğunda yine ilk filmin başarılı ismi Alper Mestçi var. Mestçi, senaryosunu da yazdığı Musallat-2: Lanet’i şöyle tanımlıyor: “Bir buçuk saat değil, aylar sürecek derin bir korku! Eve dönünce sinemadakinden daha fazla korkacaksınız!..”

Filmin başrollerini TÜRKÜ TURAN (Elif), TÜLAY BURSA (Ümmü), SELİM GÜRATA (Turan), ZELİHA GÜNEY (Özlem), SALİHA İPLİKÇİ (Öykü), LEVENT BECEREN (Yavuz), BAŞAY OKAY (Hatice), OZAN ÖĞÜT(Cenk), KORAY ŞAHİNBAŞ (İbrahim), SİNEM ÖCALIR (Hacer) paylaşıyor.

Dağıtımı Özen Film tarafından yapılacak filmin görüntü yönetmenliğini ise Türksoy Gölebeyi üstlendi. Hayranlarının şimdiden merakla beklediği filmin vizyon tarihi 2 Aralık 2011…

Filmin konusu:
Çok anlatılan, gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen “Musallat 2: Lanet” yine  birinci film gibi psikolojik bir gerilim… İnsanın 2 yaşından öncesini hatırlayamaması
ve o yılların karanlığı üzerine bir film. Elif (Türkü Turan) filmde kapkaranlık geçmişiyle
yüzleşmek zorunda kalan bir genç kızı canlandırıyor ve yaşadığı tüm sorunların aslında geçmişindeki büyük bir hatadan kaynaklandığını öğreniyor. Bu büyük hata ise yanlış zamanda ve yerde yapılan, korkunç ve çözülmesi mümkün olmayan bir büyü…

Yapım ve Post Prodüksiyon notları

•    Türkiye’de çoğu yapımcının yapmaktan çekindiği bir sinema türü örneği olan Musallat 2 Lanet, bir devam filmi olmasının yanında büyü olgusunu öne çıkarması ile yine bir ilk film olma iddiası taşıyor.

•    “Musallat 2 Lanet” altı haftada 60 kişilik bir ekiple İstanbul ve İznik’in İhsaniye ve Sansarak köylerinde çekildi.

•    Filmin hazırlık süreci altı ay sürdü. Bu süre boyunca filmin ana teması olan büyü ve büyücülükle ilgili araştırmalar yapıldı. Bu konuyla ilgili araştırma yapan uzmanlarla ve halen Anadolu’da büyücülük yaparak hayatını kazanan insanlarla görüşüldü.

•    İznik’in İhsaniye köyünde, çekim yapılan köy evleri Türkiye’nin dört bir yanından toplanan büyü malzemeleriyle donatıldı.

•    Çekim sırasında bazı oyuncular, rolleri gereği Arapça konuşacakları sahneler için bir Arapça öğretmeniyle çalıştı.

•    Musallat 2 – Lanet’in çekimleri sırasında Arri’nin Alexa HD kamerası kullanıldı ve 180 saatlik çekim yapıldı.

•    Filmin online montajı dört ay sürdü.

•     Filmde büyü yapılışı ve büyünün etkileriyle ilgili olarak Türk sinemasında daha önce hiç görülmemiş sahneler yer alıyor. Büyü ve Büyücü kavramlarını sorgulayan Musallat 2 Lanet, Türkiye’de büyü olgusunu bu sahnelerle tartışmaya açacak.

•    Özellikle Anadolu’da hala yaygın bir şekilde yapılan büyü ile ilgili birçok soruya yanıt bulmayı amaçlayan ve vizyon tarihi 2 Aralık olan Musallat 2 Lanet,  Türkiye’den önce 1 Aralık’ta Avrupa’da vizyona girecek.

•    “Musallat 2” Lanet  filminin  köy sahnelerinde yer alan müziklerde, Çöğür Baz isimli bir enstrüman kullanıldı. İlk Musallat filminin müzikleri için özel olarak yapılan bu enstrüman bağlama ailesinin en küçük boyuna denk düşen “Çöğür” isimli sazın değiştirilmiş bir biçimidir. İsmi “Canı ile oynayan” anlamına gelen “canbaz” kelimesinden esinlenerek türetilmiştir.

“MUSALLAT 2- LANET” KÜNYE:

VİZYON TARİHİ 2 ARALIK 2011 CUMA (TÜRKİYE)
1 ARALIK 2011 PERŞEMBE (AVRUPA) Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda, Belçika, İngiltere, İsviçre, Danimarka, Norveç, İsveç…
YAPIM ŞİRKETİ & YAPIMCI MİA FİLM YAPIM & BANU AKDENİZ
YAZAN & YÖNETEN ALPER MESTÇİ

OYUNCULAR:

TÜRKÜ TURAN (Elif), TÜLAY BURSA (Ümmü), BAŞAY OKAY (Hatice), ZELİHA GÜNEY (Özlem), SELİM GÜRATA (Turan), OZAN ÖĞÜT(Cenk), SALİHA İPLİKÇİ (Öykü), KORAY ŞAHİNBAŞ (İbrahim), SİNEM ÖÇALIR (Hacer), LEVENT BECEREN (Yavuz),

DAĞITIMCI            ÖZEN FİLM
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ        TÜRKSOY GÖLEBEYİ
YARDIMCI YÖNETMEN        SERAP DANIŞ
MÜZİK                REŞİT GÖZDAMLA
SANAT YÖNETMENİ            ASLI AKINCI
GÖRSEL EFEKTLER            HAKAN İLHAN KAYA
PLASTİK MAKYAJ             DÜKKAN- ÜL HAYAL
SANAT YÖNETMENİ            ASLI AKINCI
SÜRE                 84 DAKİKA
TÜRÜ                PSİKOLOJİK GERİLİM
KOPYA SAYISI            200 (YURTİÇİ VE YURT DIŞI)

Bir yanıt yazın