Ne Olacak Halim?

NE OLACAK HALİM?

“Halim Pekyaman”

KONU; Çocukken annesinin kendisini sürekli “baş belası” olarak görmesiyle çocuklara neredeyse düşman olan, aile olma yuva kurma fikrinden uzak playboy hayatı yaşayarak gününü gün eden meşhur sunucu Halim Pekyaman, bir gün canlı yayın esnasında çocuklar hakkında ileri geri konuşunca seyirci tarafından “çocuk düşmanı” ilan edilir. Kanal’dan apar topar kovulmasının yanı sıra toplumsal bir linçe uğrayan Halim’in hayatı bir anda alt üst olur. Çareyi Kuşadası’nda henüz hiç görmediği yatırım amaçlı aldığı bir yazlık eve sığınmakta bulan “çocuk düşmanı” Halim Pekyaman, kaderin garip bir cilvesiyle, kocası tarafından terk edildiği için 4 çocuğuyla tek başına hayat mücadelesi veren temizlikçi Melek’le tanışır ve ona aşık olur. Ve yine kaderin kendisine ördüğü ağlar sayesinde Melek’in 4 çocuğuna bakıcılık yapmak zorunda kalan Halim, oldukça zor durumlara düşer. Acaba Halim Pekyaman İstanbul’daki eski şaşaalı hayatını unutup, yeni ve mütevazi hayatına alışarak bir aile babası olmayı başarabilecek, mutluluğu ve huzuru bulabilecek midir? Yoksa İstanbul’daki kurulu düzenine ve renkli hayatına geri dönmeyi mi yeğleyecektir?

Yapımcılığını Karataş Film-Metin Karataş’ın yaptığı, senaryosu ve yönetmenliği ise 9. Filmiyle karşımıza çıkan Semra Dündar’a ait olan filmin başrollerini, Emre Altuğ’la beraber sempatik, güzel ve yetenekli oyuncu Algı Eke’nin paylaştığı romantik-komedi tadındaki bu eğlenceli aile filmi; bir anda altüst olabilen tatlı sürprizlerle dolu birbirinden apayrı hayatları bir araya getirerek, bizden bir dille ve yaşadığımız gerçeklerle anlatıyor.

Filmde Emre Altuğ ve Algı Eke’ye, çocukların sevgilisi Lemi Filozof, yetenekli oyuncu Selen Domaç ve Ömer Duran, Gökhan Eryılmaz, Esra Sönmezer gibi tecrübeli ve sevilen isimlerin yanı sıra yaşları 0 ile 11 arasındaki 3 çocukla 1 bebek oyuncu eşlik ediyor. Sinemamızda nadir görülen bu kalabalık çocuk oyuncu kadrosunun performansı, birbiriyle uyumu bir yana, 9 aylık bir bebek oyuncunun da başrollerde baştan sona neredeyse tüm film boyunca yer alması, filme ayrı bir renk katıyor.

2022 Haziran ayında Kuşadası’nın güzel doğasında ve İstanbul’da çekilen filmimiz, Kuşadası Belediyesi başta olmak üzere yörenin tüm ileri gelenleri ve yöre halkı tarafından desteklenmiştir. Bazı sahnelerin Giresun Bulancak’ta çekilerek yaratılan çekim-mekan zenginliği ise, filme ayrıca katkı sağlamıştır.

Filmin müzik yelpazesi de en az mekanlar kadar zenginlik içermektedir. Medya sponsorluğunu Kral Pop’un üstlendiği “Ne Olacak Halim?”, gençlerin sevgilisi ünlü rapçiler Tefo&Seko ve genç rapçi, youtuber İsmail Korkmaz’ın soundtrack şarkılarının yanı sıra Mehmethan Dişbudak’a ait özgün müziklerle baştan sona hem kulağa hem göze hem de duygulara hitap eden eğlenceli bir aile filmi olarak 10 Mart’a, vizyonuna gün sayıyor.

Yönetmen: Semra Dündar
Oyuncular: Emre Altuğ, Algı Eke, Lemi Filozof, Selen Domaç, Ömer Duran, Gökhan Eryılmaz, Esra Sönmezer
Yapım: Karataş Film
Yapımcı: Metin Karataş
Konu: Romantik, Komedi
Senaryo: Semra Dündar
Gösterim Tarihi: 10 Mart 2023
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım