Nebula – Dead Horse Nebula

NEBULA
(Dead Horse Nebula)

Sinopsis: Hay, yedi yaşındayken açık arazide ölü bir at bulur. Büyüleyici keşfi başında yaptığı gözlemler, yetişkinlerin gözünde bir at leşine dönüşen bu sorundan kurtulmak için verilen çaba onu gençliğinde bile etkileyecek bir anıya, uyanışa dönüşür. Yirmilerine geldiğinde, kurban bayramında koyunun boğazını keserken yanlışlıkla kendi bacağını keser. Bu olay, bir şekilde geçmişinde yaşadığı çocukluk anısının yeniden ortaya çıkmasını sağlar. Koyun ve kendisi arasındaki bağın farkına varmasıyla birlikte Hay, kendisi ve köyün etrafında gerçekleşen olaylar arasında bir ilişki olduğunu gözlemlemeye başlar. Böylece adım adım, madde ile canlının uyumuna, ruhun doğadaki yerine tanık olduğu kaçınılmaz bir yolculuğa çıkar.

Nebula, küçük bir köy etrafında gerçekleşen bir dizi olayı takip eder. Çoğunlukla fark edilmeyen, hayatın sunduğu bu küçük ikramlar, canlı ile maddenin uyumu ve birliğine yönelik bir düşüncenin gelişmesine olanak tanır.

Yönetmen ve Yazan: Tarık Aktaş
Oyuncular: Barış Mert Bilgi, Ali Yavuz Ilman, Ömer Bora, Serkan Aydın, Dilara Topuklular, Hasan Türker, Serkan Özsalgıncı, Mümin Süren
Yapımcı: Güneş Şekeroğlu
Uygulayıcı Yapımcı: Barış Yıldırım
Görüntü Yönetmeni: Necmettin Akdeniz
Kurgu: Osman Bayraktaroğlu
Ses Tasarımı: Barkın Engin
Müzik: Hayvanlar Alemi
Özel Efektler: Oğuz Kocaoğlu
Görsel Efektler: Genius Park
Süre: 90 dk.
Dağıtım: Kurmaca Film
Yapım: Hay Film