Neşeli Hayat

MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE İLK NOEL BABA!!!
HÜZNÜNDE MİZAH, MİZAHINDA HÜZÜN BARINDIRAN BİR HİKAYE:
“NEŞELİ HAYAT” GELİYOR!!!

Yılmaz Erdoğan’ın 4 yıl aradan sonra yazdığı, yönettiği ve başrolünü üstlendiği, BKM Film yapımı NEŞELİ HAYAT 27 Kasım 2009 tarihinde seyirciyle buluşuyor.

Film, kış aylarında İstinye Park ve Reşitpaşa mahallesi ile İstanbul’un çeşitli mekanlarında çekildi. Yılmaz Erdoğan’ın “küçük adamın, büyük hikayesi” olarak tanımladığı NEŞELİ HAYAT’ın post prodüksiyon çalışmaları bugünlerde Almanya’da Münih – Arri Stüdyoları’nda devam ediyor.

Rıza Şenyurt krismıs mevsiminin dünyadaki en sorunlu Noel babasıdır… Bir kere Noel Babanın tam olarak ne olduğunu bilmemektedir!!! Sırtında dünyanın yükünü taşıyan Noel Baba Rıza Şenyurt işi sonunda öğrenir: Hayat dediğimiz şey, çocukların inandığı yalanlardan daha gerçek değildir!!!

Filmde Yılmaz Erdoğan, Büşra Pekin ve Ersin Korkut rol aldı. Geri kalan rollerin büyük bölümünü yine Bkm Mutfak Oyuncuları oluşturdu. Mutfağın yirmibeş kişilik kadrosu rolleri çeşitli ağırlıklarla paylaştılar… Onlara Sinan Bengier, Rıza Akın, Erdal Tosun, Cezmi Baskın, Caner Alkaya, Ayberk Atilla, Celal Tak, Fatma Murat gibi ustaları eşlik ettiler…

AFİŞ SEÇİLİYOR

Filmin pekçok sürpriz barındıracak olan www.neselihayat.com adresindeki web sitesi de yapım aşamasında. Siteye girenler şu anda film için hazırlanan 9 değişik afişi görebiliyor. Neşeli Hayat’ın hangi afiş ile vizyona gireceği henüz belli değil! Film için Emre Erdem ve Mehmet Turgut 9 afiş hazırladı. Afişler şimdi hem filmin sitesinde yer alıyor, hem de Yılmaz Erdoğan ve ekibi filmin hangi afişle çıkacağına karar vermeye çalışıyor.

FİLMİN KÜNYESİ:

Yapımcı: Necati Akpınar
Yazan – Yöneten: Yılmaz Erdoğan
Görüntü Yönetmeni: Uğur İçbak
Yapım Tasarım: Yaşar Kartoğlu
Müzik: Yıldıray Gürgen, Deniz Erdoğan
Dağıtım: UIP Filmcilik

Bir yanıt yazın