Nezih Bir Film

Nezih Bir Film

Konu: Nezih, hayatı boyunca bir baltaya sap olamamış beceriksiz ve ezik bir karakterdir. Yıllarca yaptığı nalburluk işini batırdıktan sonra, kendisi gibi bir ezik olan Kasım’la beraber büyük hayallerle bir inşaat şirketi kurarlar. Uzun uğraşlardan sonra bir ihaleyi kazanırlar. Ancak sözleşme imzalayacakları son toplantıda Nezih’in patavatsızlığı her şeyi mahveder. Fakat Nezih hiçbir şey olmamış gibi 1975 model Volkswagen’inin açılıp kapanmayan camlarını elektrikliye dönüştürmek derdindedir.
Kasım kara kara düşünürken bir iş teklifi gelir. Ancak toplantıya gittiklerinde Nezih küçük bir şok yaşar. Zira şirketin ortaklarından biri, yıllardır içinden atamadığı eski sevgilisi Emine’dir. Ofise döndüklerinde Cemil ofislerini basar. Nezih Cemil’e kendilerini böyle rahatsız edemeyeceğini arkalarında, İstanbul’un en büyük mafyası Keçi Sait’in olduğu yalanını atar. Ancak Cemil Keçi Sait’in kardeşidir.
Ağabey’i Keçi Sait’in yanına dönen Cemil, kendilerinden para çalıp kaçan Tamer’in iki aptal bulup ortak ihaleye gireceğini, O aptallarında Sait in namını kullandıklarını söyler. Sait namının kullanılmasına sinirlenir. Müsait zamanda o salakları da Tamer i de getirmelerini ister.
Sait in yıllar önce çalınan Wolsvagen marka arabasını bulmak üzere görevlendirdiği adamlar Halim ve Selim arabanın bir nalbur tarafından alındığını öğrenirler.
Bir gün Cemil, Tamer’i. Mert de Nezih ve Kasım’ı yakalayıp depoya götürür. Keçi Sait depoya geldiğinde kapının önünde duran Nezih’in arabası dikkatini çeker, kapıyı açıp koltuğa koyduğu işareti görünce hemen kapısının içini açıp içindeki bir milyon doları bir çantaya koyar.
Deponun bir yanında Tamer, Cemil’den çaldığı paralar yüzünden, diğer yanında da Nezih ve Kasım, Keçi Sait’ten namını kullandıkları için dayak yemektedirler. Tamer sonunda çaldığı paranın yerini söyler. Keçi Sait Tamer’i Vosvos’un bagajına koyup uzak bir yere atmalarını söyler. Mert Tamer’i Vosvos’un bagajına koyup otoyol kenarında bir yere bırakıp döner.
Ertesi sabah Bursa’dan bisikletle dönen Halim ve Selim yol kenarında duran Vosvos’u görünce “Bunu patrona senin araba diye yuttururuz” diyerek alıp deponun önüne bırakır. Nezih ve Kasım depodan dışarı çıkarlar ve arabanın başına gelenlerden habersiz arabaya binip giderler.
Ofise döndüklerinde Emine kapıda beklemektedir. Tamer’in dolandırıcı olduğunu Keçi Sait’ten öğrenen Emine Eski aşkı Nezih’e dönmüştür.

Gösterim Tarihi: 21 Eylül 2018
Dağıtım: MC Film
Yapım: Best Film
Türü: Komedi
Yapım Yılı: 2017
Senaryo: A. İlker Okumuş
Görüntü Yönetmeni: Ömer Yılmaz
Müzik: Ender Gündüzlü
Yönetmen: Ayhan Özen
Oyuncular:
A. İlker Okumuş
Deniz Barut
Mehmet Ali Karakuş
Mehmet Uslu
Müge Boz
Burak Haktanır
Safa Tabur