Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası – TMNT: Mutant Mayhem

Paramount Pictures ve Nickelodeon Movies Sunar

Bir Point Grey Yapımı

NİNJA KAPLUMBAĞALAR MUTANT KARGAŞASI

ÖZET: Uzun yıllar insan dünyasından korunan Ninja kardeşler, kahramanca eylemleriyle New Yorkluların kalplerini kazanmak ve normal gençler gibi kabul edilmek için yola çıkarlar. Yeni arkadaşları April O’Neil, gizemli bir suç örgütüyle mücadele etmelerine yardım eder. Ama kısa süre sonra üzerlerine bir mutant ordusu salıverildiğinde başlarından büyük bir işe girerler.

NİNJA KAPLUMBAĞALAR MUTANT KARGAŞASI

YAPIM NOTLARI

Ninja Kaplumbağalar, Seth Rogen üzerinde çok küçük yaşta büyük etki bırakmış. “Animasyon dizi 1987’de ben beş yaşındayken çıktı. İlk film 1990’da ben sekiz yaşındayken çıktım. Benim yaşımdaki biri için mükemmel donatılmıştı ve bayıldım. Çok komiklerdi. Göndermeliydi. Muhtemelen karate dersi almaya da Kaplumbağalar yüzünden başladım. Bir tür takıntı yapmıştım.”

Rogen yalnız değilmiş. Ninja Kaplumbağalar onlarca yıldır nesilleri heyecanlandırıyor. Tuhaf neon bir “sıvı” ile temas ettikten sonra esprili mutantlara dönüşen dört kaplumbağa kardeş; Leonardo, Michelangelo, Raphael ve Donatello’nın maceraları uzun soluklu çizgi roman serisine, hit çizgi filmlere, büyük bir oyuncak serisine, video oyunlarına ve toplamda global gişe hasılatı 1,7 milyon dolar olan altı sinema filmine ilham vermiş.

Elbette tüm hayranlardan en sevdikleri karakterlerin hikayesinin bir sonraki bölümünü yazmaları istenmez. Ama Paramount ve Nickelodeon’ın CEO’su ve Başkanı Brian Robbins, Rogen’ı arayıp yeni Kaplumbağalar filmini konuşmak istediğinde Rogen ne istediğini zaten çok iyi biliyormuş.

Rogen şunları söylüyor; “Bunlar Ninja Kaplumbağalar. Bence onca özelliklerinin arasında bence en az ele alınan ve en ilginç olan gençlik kısmıydı.” Ninja Kaplumbağalar Mutant Kargaşası böyle başlamış. Rogen, bunu özgün bir gençlik ruhuyla yapılmış, kuralları yıkan, oyunun kitabını ortadan kaldıran ve her şeyi kendi kurallarına göre yapan bir Ninja Kaplumbağalar filminde görmüş. 40 yıl önceki yapımlarına yol açan aynı anarşik gösterişle yapılmış bir filmde.

Yönetmen: Jeff Rowe
Ortak Yönetmen Kyler Spears
Senaryo: Seth Rogen & Evan Goldberg & Jeff Rowe ve Dan Hernandez & Benji Samit
Hikaye: Brendan O’Brien and Seth Rogen & Evan Goldberg & Jeff Rowe
Yapımcılar: Seth Rogen, p.g.a., Evan Goldberg, p.g.a., James Weaver, p.g.a.
İdari Yapımcılar: Ramsay McBean, Josh Fagen
Peter Laird ve Kevin Eastman tarafından yaratılan Ninja Kaplumbağalar karakterlerine dayanmaktadır
OYUNCULAR: Micah Abbey, Shamon Brown Jr., Hannibal Buress, Rose Byrne, Nicolas Cantu, John Cena, Jackie Chan, Ice Cube, Natasia Demetriou, Ayo Edebiri, Giancarlo Esposito, Post Malone, Brady Noon, Seth Rogen, Paul Rudd, Maya Rudolph.

Süre: 99 Dakika
Tür: Animasyon
Vizyon Tarihi: 4 Ağustos 2023