Olaylar Olaylar

SADİ CELİL CENGİZ, SENARYOSUNU YAZDIĞI FİLMDE BAŞROLDE!
‘OLAYLAR OLAYLAR’ 18 MART’TA VİZYONDA!

2012 yılında başrolünde oynadığı ‘İşler Güçler’ dizisiyle geniş bir hayran kitlesine sahip olan ünlü oyuncu Sadi Celil Cengiz’in senaryosunu kendisinin yazdığı ve başrolde oynadığı ilk sinema filmi ‘Olaylar Olaylar’ 18 Mart’ta vizyona giriyor.

Yapımcılığını Orka Yapım’ın, yönetmenliğini Osman Taşçı’nın üstlendiği projenin çekimleri Samsun’da gerçekleştirildi. Komedi türündeki filmde ilahi klipleri çeken yönetmen Haldun Derman’ın, (Sadi Celil Cengiz) tüm servetini yatırdığı film projesinin, muhafazakâr başrol oyuncusunun bir magazine skandalına imza atmasıyla iptal olması ve sonrasında memleketi Çarşamba’da bir mafya babasının (Fırat Tanış) yönettiği bir kanalın başına geçmesiyle yaşadığı gizem dolu maceralar eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Olaylar Olaylar’da Sadi Celil Cengiz’in yanı sıra Enes Atış, Fırat Tanış, Tuğçe Kurşunoğlu, Zeynep Kankonde, Burak Satıbol, Ceren Moray gibi oyuncularla beraber konuk olarak Burak Kut da yer alıyor.

Filmin Konusu:  Haldun Derman (Sadi Celil Cengiz) 32 yaşında ilahi klipleri çekmekte olan bir yönetmendir. Haldun’un kliplerini çektiği Korhan (Enes Atış) ibretlik dizilerle popüler olunca ona bir film yapmaya karar verirler. Haldun varını yoğunu filme yatırır. Ancak Korhan elinde içki şişesiyle magazine yakalanınca film yatar ve Haldun iflas eder. Eniştesinin dükkânında olan hissesini almak için Çarşamba’daki ablasının yanına gider. Dükkândaki hissesinin evlenmesi için gerekli olan ‘bedelli askerlik’ parasına yetmeyeceğini anlayınca afallayan Haldun, bir yerel kanal televizyon sahibi olan Fırat’la (Fırat Tanış) karşılaşır ve kanalın başına geçer. Haldun’un denediği formatların hiçbiri başarılı olmamasına, gece yayınlarında Fırat’ın sahip olduğu Tarhallıoğlu fındık ezmesinin doğrudan satışı şaşırtıcı derecede iyi gitmektedir. Haldun, bu karanlık ve tehlikeli dünyada saf ve masum karakteriyle ayakta durmayı başarmaya çalışırken, çok ilginç olaylar yaşar.

GÖSTERİM TARİHİ: 18 MART 2016
DAĞITIM ŞİRKETİ: PİNEMA
YAPIM ŞİRKETİ: ORKA YAPIM
YAPIMCI: BAHAR ÖZER
YÖNETMEN: OSMAN TAŞCI
SENARYO: SADİ CELİL CENGİZ
GÖRÜNTÜ YÖN: M. TAYLAN SANCAKTAR
IŞIK ŞEFİ: NECMETTİN AKDENİZ
YARDIMCI YÖN: ÖZDEN YENİYOL
SES OP.: İBRAHİM KÖK
POST PROD.: AKADEMİ PROD.
KURGU: EROL VATAN
MÜZİK: MARSİS
VISUAL FX: HAKAN İLHAN KAYA
ÇEKİM YERİ: İSTANBUL, SAMSUN, ÇARŞAMBA
SÜRE: 104 DK.
MEDYA İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI: DEEP İLETİŞİM / FİLİZ ÖCAL
SOSYAL MEDYA HESAPLARI:
FACEBOOK: facebook.com / OlaylarOlaylar
TWITTER: twitter: olaylarfilm
INSTAGRAM: instagram: olaylarfilm
OYUNCULAR: SADİ CELİL CENGİZ (Haldun), FIRAT TANIŞ (Fırat), BURAK SATIBOL (Sezai), ZEYNEP KANKONDE (Tülin), CEREN MORAY (Merve), BURAK KUT (Mühendis), ENES ATIŞ (Korhan), TUĞÇE KURŞUNOĞLU (Beren), SADIK GÜRBÜZ (Erol Hoca), TUNA ARMAN (Pelin’in annesi), EHMET EMİN ÖNAL (Mehmet), ÜMİT AYDOĞDU (Mustafa), YAKUP YAVRU (Muhtar), GÜNEŞ GALAVA (babaanne), ALİ TUTAL (Müftü), EMRAH ÖZDİLEK (Kameraman), BUĞRA ÖZMÜLDÜR (Ergen), NİHAN TARHAN (Pelin), CAN TOLBAS (Cengizhan), CEMİL ŞAHİN (Posuruk saçlı)