Oyunbozan – System Crasher

2019 Berlin Film Festivali’nin en çok konuşulan filmlerinden biri olan OYUNBOZAN (SYSTEM CRASHER) yönetmeni Nora Fingscheidt’in ilk uzun filmi olmasıyla festivalin sürprizlerinden biri oldu. Filmin en dikkat çekici yanı ise başrolündeki küçük oyuncusu Helena Zengel. 11 yaşındaki Helena cesur oyunculuğuyla o kadar ses getirdi ki, bir sonraki projesinde Tom Hanks ile rol alacağı duyuruldu.

Konu: Öfkesini içinde tutamayan ve sık sık saldırganlaşan 9 yaşındaki Benni için annesi çareyi onu Sosyal Hizmetlere teslim etmekte bulur. Ancak tek isteği annesinin yanında olmak olan Benni, sistemde kendine yer edinemez ve gönderildiği her geçici ailenin yanından öfkesi yüzünden ayrılmak zorunda kalır.

Kaldığı bakımevinden onu okula getirip götürmekten sorumlu Micha, bu renkli kişilikli küçük kızla çabucak bağ kurar ve insanlardan uzakta doğada olmanın Benni’ye iyi geleceğini düşünür. Gittikleri doğa kampında Benni, hayatının en mutlu 3 haftasını geçirir. Ancak gerçek hayata döndüklerinde Benni kendini yine evsiz bulunca öfkesini durdurabilecek midir?

Orjinal Adı: SYSTEMSPRENGER
Yönetmen: Nora Fingscheidt
Oyuncular: Helena Zengel, Alberht Schuch, Gabriela Maria Schmeide
Senaryo: Nora Fingscheidt
Görüntü Yönetmeni: Yunus Roy Imer
Kurgu: Stephan Bechinger, Julia Kovalenko
Yapım Yılı: Almanya
Yapım Yılı: 2019
Dil: Almanca
Tür: Dram
Süre: 118 dakika
Türkiye Hakları: FİLMARTI Film
Dağıtım: FİLMARTI