Özür Dilerim

ÖDÜLLÜ “ÖZÜR DİLERİM” FİLMİ 20 ARALIK’TA SİNEMALARDA

Yapımını Yol Yapım, yapımcılığını Güven Kıraç’ın yaptığı, yönetmenliğini Cemil Ağacıkoğlu’nun üstlendiği “Özür Dilerim”, 20 Aralık’ta sinemalarda gösterime giriyor. İlk filmi Eylül ile Altın Koza’da En İyi Yönetmen ödülüne layık görülen Cemil Ağacıkoğlu’nun ikinci uzun metraj denemesi olan filmin oyuncu kadrosunda Güven Kıraç, Köksal Engür ve Sema Poyraz gibi usta isimler yer alıyor.
Filmin başrol oyuncularından Sema Poyraz, Özür Dilerim’deki performansıyla 32. İstanbul Film Festivali’nde  “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü almıştı.

Açık bırakılan kapı, ailenin hayatını değiştiriyor

Özür Dilerim, engelli bir insanı ve onun sağlık sorunlarıyla şekillenen bir ailenin iç dünyasını anlatıyor.Selim, kırklı yaşlara adımını atmış, zihinsel engelli, ailesinin büyük özverileriyle yetişmiş bir adamdır. Erkek kardeşi Zafer’in düğün gününde gerçekleşen bir hadise her şeyi altüst edecektir. Selim’in başına gelen bir olay  aile fertlerini daha önce farkında olmadıkları gerçekleri keşfedecekleri hüzünlü bir kadere sürükler.
 
Aralık ayında sinemalarda

Daha önce Almanya ve Türkiye’de festivallerde gösterilen Özür Dilerim, 20 Aralık’ta sinemalarda gösterime girecek. Özür Dilerim, 32. İstanbul Film Festivali’nden “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüyle dönmüştü.

Yönetmen:  Cemil Ağacıkoğlu
Oyuncular: Güven Kıraç, Sema Poyraz, Köksal Engür, Gökhan Kıraç, Deniz Denker
Senaryo: Cemil Ağacıkoğlu
Yapımcı: Güven Kıraç/Yol Film Yapım
Görüntü Yönetmeni: Ali Olcay Gözkaya
Kurgu: Orhan Örsman
Dil: Türkçe
Süre: 1 saat 25 dakika
Dağıtım: M3 Film

Fragman:

Bir yanıt yazın