Pan

 PAN
Yönetmen Joe Wright canlı aksiyon film “Pan”de J.M. Barrie’nin yarattığı sevilen karakterlerin başlangıçlarını konu alan tamamen orijinal bir macera sunuyor. Filmde Oscar adayı Hugh Jackman (“Les Misérables”), Blackbeard’ı (Karasakal); Garrett Hedlund, James Hook’u (Kaptan Kanca); Oscar adayı Rooney Mara (“The Girl with the Dragon Tattoo”), Tiger (Kaplan) Lily’yi; yeni oyuncu Levi Miller, Peter’ı; ve Amanda Seyfried de Mary’yi
canlandırıyor.
Peter 12 yaşında, bastırılamaz ölçüde asi bir mizaca sahip, yaramaz bir çocuktur. Fakat tüm hayatını geçirdiği Londra’nın kasvetli yetimhanesinde bunların tercih edilen nitelikler olduğu pek söylenemez. Sonra, inanılmaz bir gecede, Peter yetimhaneden kaçırılıp; korsanların, savaşçıların ve perilerin olduğu Var Olmayan Ülke (Var Olmayan Ülke) adında fantastik bir dünyaya götürülür. Peter orada bir yandan müthiş maceralarla karşılaşıp ölüm-kalım savaşları yaparken, bir yandan da kendisini çok uzun süre öne yetimhaneye bırakmış olan annesinin sırrını çözmeye ve bu sihirli topraklarda hakkı olan yerini bulmaya çalışır.

Savaşçı Kaplan Lily ve James Hook adındaki yeni bir arkadaşla takım oluşturan Peter’ın Var Olmayan Ülke’yi kurtarmak ve —sonsuza dek Peter Pan olarak anılacak hakiki bir kahraman olmak şeklindeki— gerçek yazgısını bulmak için acımasız korsan Karasakal’ı yenmesi gerekmektedir.
Wright’ın yönetmenliğini yaptığı “Pan”in senaryosu Jason Fuchs’a ait. Greg Berlanti, Sarah Schechter ve Oscar adayı Paul Webster filmin yapımcılığını, Tim Lewis ise yönetici yapımcılığını gerçekleştirdi.
Wright’ın kamera arkası yaratıcı ekibi şu isimlerden oluşuyor: Oscar adayı görüntü yönetmenleri Seamus McGarvey (“Anna Karenina”, “Atonement”) ve John Mathieson (“The Phantom of the Opera”, “Gladiator”); Oscar adayı yapım tasarımcısı Aline Bonetto (“A Very Long
Engagement”, “Amelie”); kurgu ustaları Paul Tothill ve William Hoy; Oscarlı kostüm tasarımcısı Jacqueline Durran (“Anna Karenina”); makyaj ve saç tasarımcısı Ivana Primorac.

Filmin müziği Oscar adayı besteci John Powell’ın (“How to Train Your Dragon”) imzasını taşıyor.
Warner Bros. Pictures, RatPac-Dune Entertainment işbirliğiyle bir Berlanti yapımı olan Joe Wright filmi “Pan”i sunar. Dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures’ın gerçekleştirdiği filmin dünya çapında 2D ve 3D olarak gösterimi planlandı.