Rampage: Büyük Yıkım – Rampage

RAMPAGE: BÜYÜK YIKIM
1993 yılında, CRISPR adında çığır açan yeni bir teknoloji
bilim adamlarının tedavi edilemez hastalıkları
genetik düzeltme yöntemiyle iyileştirmelerinin yolunu açar.

2016’ya gelindiğinde, söz konusu teknolojinin potansiyel olarak kötüye kullanımı yüzünden, ABD İstihbarat Topluluğu genetik düzeltmeyi
“Bir Toplu Yıkım ve Yıkımı Yaygınlaştırma Silahı” ilan eder.

Dünya çapında ikonlaşmış bir isim olan Dwayne Johnson, Brad Peyton’ın yönettiği aksiyon macera “Rampage: Büyük Yıkım”ın başrolünü üstleniyor.
Johnson’ın canlandırdığı primatolog Davis Okoye insanlarla arasına mesafe koyan biridir. Ancak, kaçak avcılardan daha yavruyken kurtardığı, olağanüstü zeki ve nadir bir gümüşsırtlı albino goril olan George’la sarsılmaz bir bağı vardır. Ne yazık ki, gizlice yapılan genetik bir deney kötü sonuçlanarak, bu nazik hayvanı devasa boyutlu, yıkıcı bir primata dönüştürür.
Daha da kötüsü, çok geçmeden, aynı şekilde değişime uğramış başka hayvanların da olduğu anlaşılır. Ortaya çıkan bu yeni alfa primatlar Kuzey Amerika’da önlerine çıkanı yerle bir ederken, Okoye bir panzehir bulmak için gözden düşmüş genetik uzmanı Kate Caldwell’le (Naomie Harris) işbirliği yapar. Okoye sürekli olarak değişen savaş meydanlarında ilerlemeye çalışırken, hem küresel bir felaketi önleme hem de bir zamanlar dostu olan korkutucu yaratığı kurtarma mücadelesi verir.
“Rampage: Büyük Yıkım”da Johnson’a eşlik eden başlıca oyuncular şöyle sıralanabilir: Oscar adayı Naomie Harris (“Moonlight”); Malin Akerman (TV yapımı “Billions”); Jake Lacy (TV yapımı “Girls”); Joe Manganiello (TV yapımı “True Blood”); Jeffrey Dean Morgan (TV yapımı “The Walking Dead”); P.J. Byrne (“The Wolf of Wall Street”); Marley Shelton (TV yapımı “Rise”); Breanne Hill (TV yapımı “Frontier”); Jack Quaid (“The Hunger Games: Catching Fire”); Matt Gerald (TV yapımı “Daredevil”); Jason Liles (“Death Note”); Demetrius Grosse (TV yapımı “The Brave”); ve Will Yun Lee (TV yapımı “Hawaii Five-O”).
Peyton’ın yönettiği filmin senaryosu Ryan Engle, Carlton Cuse, Ryan J. Condal ve Adam Sztykiel’a, hikayesi ise Ryan Engle’a ait.
“Rampage: Büyük Yıkım”ın ortak yapımcılığını Wendy Jacobson, Josh Mack ve Dana Robin; yönetici yapımcılığını Marcus Viscidi, Dwayne Johnson, Dany Garcia, Jeff Fierson, Toby Emmerich, Richard Brener ve Michael Disco üstlendi. Filmin yapımcılığını ise Beau Flynn, John Rickard, Brad Peyton ve Hiram Garcia gerçekleştirdi. Film, Johnson, Peyton, Flynn ve Garcia’nın üçüncü ortak çalışması. Ekip daha önce Warner Bros.’un 2015’te en yüksek ciroyu elde etmiş yapımı olan uluslararası hit “San Andreas”ta ve 2012’nin dünya çapında başarı yakalayan filmi “Journey 2: The Mysterious Island”da birlikte çalışmışlardı.
“Rampage: Büyük Yıkım”ın kamera arkası yaratıcı ekibi; görüntü yönetiminde Jaron Presant, yapım tasarımında Barry Chusid, kurguda Jim May ve Bob Ducsay, kostüm tasarımında ise Melissa Bruning’den oluşuyor. Filmin müziğini “San Andreas” ve “Journey 2: The Mysterious Island”ın da müziğini yapmış olan Andrew Lockington besteledi.
The “Rampage: Büyük Yıkım”daki yaratıkları ünlü görsel efektler amiri Colin Strause, beş kez Oscar ödüllü görsel efektler şirketi Weta Digital şirketiyle birlikte hayata geçirdi.
New Line Cinema, ASAP Entertainment işbirliğiyle, bir Wrigley Pictures / F.P.C. / 7 Bucks Entertainment yapımı olan Brad Peyton filmi “Rampage: Büyük Yıkım”ı sunar. Filmin dağıtımını seçili sinemalarda 2D ve 3D olarak, ayrıca IMAX formatında bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures gerçekleştirecek.