Recep İvedik 3

RECEP İVEDİK 3

Şahan Gökbakar’ın gişe rekorları kıran Recep İvedik macerası, yepyeni bir serüvenle devam ediyor. Türk sinemasının en çok izlenen filmleri olan Recep İvedik ve Recep İvedik 2’nin ardından, serinin üçüncü filmi Recep İvedik 3 12 Şubat 2010’da izleyiciyle buluşuyor.

Yapımcılığını Faruk Aksoy’un, dağıtımını Özen Film’in üstlendiği Recep İvedik 3’te babaannesinin ölümünden sonra yalnızlıktan ve iç sıkıntısından kurtulmaya çalışan, sosyalleşmeye çabalayan Recep İvedik’in çok komik hikayesi konu ediliyor.Serinin 3. filminde Recep İvedik spor yapıyor, sergi geziyor, kütüphaneye gidiyor. Sosyalleşmek için pek çok aktivite kurslarına da katılan Recep İvedik, izleyiciyi gülmekten kırıp geçirecek.

Recep İvedik’e bu serüvende 46 karakter eşlik ediyor.Yönetmenliğini yine Togan Gökbakar’ın üstlendiği filmde, Recep İvedik’e daha önce Recep İvedik 2’de de rol alan Zeynep Çamcı eşlik ediyor.

Türk sinemasına, yarattığı karakter ile yepyeni bir soluk getiren Şahan Gökbakar, Recep İvedik 3 ile izleyiciyi yine kahkaya boğacak.

RECEP İVEDİK 3 – Sinopsis

Babaannesinin ölümünden sonra Recep İvedik kendisini kötü hissetmekte ve son derece komik  depresyon belirtileri göstermektedir. Her gece gördüğü bir kabus da sinirlerini iyice bozmuştur. Bu kabustan kurtulmaya çalışan Recep, mahallenin ev kadınlarından, en yakın dostu bakkal Salih’ten, psikologlardan ve hatta cinci hocalardan medet umar ancak hiç birisi içindeki sıkıntıya çare bulamaz.

Bu depresyon ve sıkıntı hali hiç geçmeyecekmiş gibi görünürken bir anda hayatına uzaktan akrabası olan genç bir kız, Zeynep girer. Zeynep, İstanbul’da üniversiteye gitmekte ancak kalacak yer sıkıntısı çekmektedir ve bir süre Recep’in evinde yaşayacaktır. Recep ve Zeynep ilk başlarda pek iyi anlaşamasalar da günler geçtikçe birbilerine ısınırlar ve Zeynep de Recep’in iç sıkıntısını geçirmek için ona yardımcı olmaya, hayatına renk katmaya çalışır.

İkisi beraber Recep’in bugüne kadar yaşamında hiç yer vermediği spor ve sosoyal aktivitiler yapmaya başlarlar. Bu bağlamda sabah koşusu yaparlar, karate kursuna katılırlar, dans dersleri alırlar, paintball oynarlar, tiyatroya giderler, seramik, aşçılık kurslarına katılırlar vs. Hatta bir günlüğüne Zeynep’in okuduğu üniversite de öğrenci bile olur Recep. Bütün bu serüven boyunca Recep gttiği her yerin altını üstüne getirir ve seyirciyi kahkahaya boğacak durumlar yaşanır. Ancak bunların hiçbiri Recep’in derdine çare olmaz. Ta ki Zeynep bir gün ona hayatında hiç yaşamadığı bir şey yapıncaya kadar.

RECEP İVEDİK 3 – KÜNYE

YAPIMCI: FARUK AKSOY-MEHMET SOYARSLAN
YAPIM ŞİRKETİ: AKSOY FİLM-ÖZEN FİLM
DAĞ. ŞİRKETİ: ÖZEN FİLM
SENARYO: ŞAHAN GÖKBAKAR- TOGAN GÖKBAKAR-CAN ALİ SABUNCU
YÖNETMEN: TOGAN GÖKBAKAR
GÖRÜNTÜ YÖN.: ERTUNÇ ŞENKAY
MÜZİK: OĞUZ KAPLANGI
KURGU: ERKAN ÖZEKAN
MİKSAJ: SERDAR ÖNGÖREN
TÜRÜ: KOMEDİ
VİZYON TARİHİ: 12 ŞUBAT 2010
OYUNCULAR: ŞAHAN GÖKBAKAR (RECEP İVEDİK), ZEYNEP ÇAMÇI (ZEYNEP), MEHMET YUMURTACI (BAKKAL SALİH), SEVİM YATLILAR (NEZAHAT)

http://www.recepivedik3.com

Resimler:

Bir yanıt yazın