Rekabet – Challengers

Rekabet – Challengers
“Onun oyunu, onun kuralları.”

CHALLENGERS | REKABET

Özet: Vizyoner sinemacı Luca Guadagnino’nun Rekabet filminde eski bir tenis dehası olup antrenörlüğe dönen ve doğası gereği hem kort içinde hem de kort dışında asla af dilemeyen Tashi Duncan’ı Zendaya canlandırıyor. Mağlup serisinden kurtulamayan bir şampiyonla (Mike Faist – West Side Story) evli olan Tashi’nin kocasını bu seriden kurtarmaya yönelik stratejisi, kocasının eski yakın arkadaşı ve kendisinin eski sevgilisi Patrick (Josh O’Connor – The Crown) ile yüzleşmek zorunda kalınca şaşırtıcı bir hal alır. Geçmişleri ve gelecekleri çarpışırken ve tansiyon giderek yükselirken Tashi kendisine şu soruyu sormak zorunda kalır: Galibiyet neye mal olacak?

Luca Guadagnino yönetmenliğinde vizyona giren Rekabet (Challengers), tenisi bırakmak zorunda kalınca koçluk kariyerine başlayan ve bu süreçte kendisini bir aşk üçgeninin içerisinde bulan Tashi’nin hikayesini konu ediniyor. Tashi, kocası Art’ı ortalama bir tenis oyuncusundan, birbiri ardına turnuva kazanan ünlü bir profesyonele dönüştürür. Ancak hiçbir başarı gerçekten kalıcı değildir.

Art’ın kariyeri bir darbe aldığında Tashi, eşinin birkaç zafer elde edebileceği ve dolayısıyla daha fazla özgüven kazanmasını sağlayacak “Challenger” turnuvasına sokar. Ama oradaki rakibi Patrick’tir. Bir zamanlar Art’ın en iyi arkadaşı olan Patrick aynı zamanda Tashi’nin de eski sevgilisidir. Geçmişleri ve gelecekleri çarpışırken ve gerilim yükselirken Tashi için kazanmanın maliyeti ne olacaktır?

Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Zendaya, Josh O’Connor, Mike Faist
Senaryo: Justin Kuritzkes
Tür: Dram, Romantik, Spor
Süre: 131 Dakika
Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2024
TME Films

Fragman: