Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış

Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış

“Rimolar ve Zimolar: Kasabada Barış”, Türkiye’nin ilk kukla çocuk filmi! 12 Aralık’ta izleyicisi ile buluşacak olan film, çocukları kuklaların renkli ve eğlenceli dünyasına davet ediyor. Karakterlerini Nermin Er’in tasarladığı, yapımcılığını Yonca Ertürk’ün, yönetmenliğini İsmet Kurtuluş ve Nermin Er’in yaptığı Rimolar ve Zimolar’ın, barış, sevgi, dostluk temaları üzerine kurulmuş eğlenceli bir hikayesi var.
Türkiye genelinde farklı şehirlerde ve 60’ı aşkın salonda vizyona girecek filmde birbirinden renkli ve sempatik kahramanların heyecanlı olduğu kadar da komik ve düşündürücü hikayelerine misafir olacağız.

Film, Rimo ve Zimo, aralarında ufak bir çöl bulunan ve birbirlerinden çok da uzak olmayan iki kasabadır. Her iki kasabanın sakinleri, karşılıklı nefret ve korku duygularıyla uzun süredir birbirlerinden uzak durmaktadır. Bir gün, Rimolu iki sevimli yaramaz Bızdık ve Minnik, macera yaşamak üzere çöle gitmeye karar verirler. Bu sırada, Zimo Ailesi de, küçük kızları ve henüz yumurta halindeki Zimo yavrularıyla çölde piknik yapmaktadır. Ailenin piknik eğlencesi, beklenmedik bir şekilde yarıda kesilir; kargaşa sırasında aile yumurtayı kaybeder. Bızdık ve Minnik, Yavru Zimo’yu bulurlar ve yardım için Rimo’nun bilgesi Çaça Nene’ye başvururlar. Zimo Ailesi de, Zimo Amca’dan yardım ister. Bu iki grubun başına gelen olaylar, iki kasabanın tarihini değiştirecek bir maceraya yol açar.

Rimolar ve Zimolar Kasabada Barış’ın seslendirmelerinde Yekta KOPAN, JANSET, Ezgi MOLA, Şevket Süha TEZEL, Hayko CEPKİN, Akasya ASILTÜRKMEN, Berrak KUŞ, Zeyno ERACAR, Özgür ÖZDURAL, Fatih ÜREK, Ezel AKAY, Banu GÜVEN, Murat ŞEN, S.Emrah ÖZDEMİR ve Nazmi Sinan MIHÇI görev aldı.

Gösterim Tarihi: 12 Aralık 2014
Dağıtım: Mars Dağıtım
Yapım: Pati Film

http://www.youtube.com/watch?v=KAptjp6vIts

Bir yanıt yazın