Sadece Bir Gece

SADECE BİR GECE – 25 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA !

Tamer bir gecelik ilişki yaşar. Birlikte olduğu kadını bir daha görmez. Karısı Begüm davranışlarından kuşkulanır ve ona suçunu itiraf ettirir. Tamer yalvarır af diler. Sadece bir gece, alkolün de etkisiyle şeytana uymuştur, bir önemi yoktur, hala karısına aşıktır. Begüm onu affetmesi ve evliliğine devam etmesi karşılığında bir şart öne sürer. Bir aşk için en zor sınav onları beklemektedir…

Sadece Bir Gece, günümüz modern, kentli insanlarının ilişki, evlilik, sadakat üzerine yaşadıklarını evli bir çift üzerinden anlatan bir film hikayesidir.

Tamer ve Begüm beyaz yakalı çalışan, modern, şehirli evli bir çifttir. Tamer, arkadaşlarıyla dışarı çıktığı bir gece barda tanıştığı bir kadınla birlikte olur. Kadını bir daha ne arar, ne görüşür. Tamer’in davranışlarından kuşkulanan Begüm onu sıkıştırır ve Tamer itiraf etmek zorunda kalır. Sadece bir gece, alkolün de etkisiyle şeytana uymuştur, yalvar yakar af diler Begüm’den. Begüm bu olayı bir türlü içine sindiremez. Tamer’i evden kovar. Tamer, af dileyince Begüm bir şart öne sürer. Aynı şeyi Begüm de yapacaktır, yine sadece bir gece.

Yönetmen: Sinan Biçici
Oyuncular: Tuba Ünsal, Cemal Hünal, Bay J, Duygu Şen Benveniste, Bengi İdil Uras, Anıl Altınöz ve Gürgen Öz.
Senaryo: Sinan Biçici
Yapımcılar: Galip Güner, Elin Ecealp
Yapım: Statü Film – Fanatik Film – Saner Film
Müzik: Yıldıray Gürgen
Süre: 108 Dakika
Tür: Romantik