Saftirik Greg’in Günlüğü: İşte Şimdi Yandık – Diary Of A Wimpy Kid: Dog Days

Saftirik Greg’in Günlüğü: İşte Şimdi Yandık
(Diary of a Wimpy Kid: Dog Days)

Saftirik Greg bu yaz çıtayı yükseltecek ve daha önce hiç yapmadığı bir şey deneyecek; yaz tatili!!

Jeff Kinney’nin The New York Times en çok satan kitaplar listesinde uzun haftalar boyunca kalmayı başaran, tüm dünyada büyük beğeniyle okunan, Greg isimli bir ortaokul öğrencisinin eğlenceli maceralarını Greg’in dilinden ve illüstrasyonlarla anlatan Diary Of A Wımpy Kıd / Saftirik serisinden sinemaya uyarlanan Saftirik Greg’in Günlüğü’nün ilk iki filmi izleyici tarafından büyük ilgi görmüştü. İkinci filmde de Greg’in hayatı yine illüstrasyonlarla birleştirerek, bu sefer daha da eğlenceli bir yaz tatili hikâyesiyle hem çocukların hem de büyük yaştaki izleyicilerin beğenisine sunuluyor.

‘Flushed Away’, ‘Astro Boy’ gibi animasyonlara yönetmen olarak imzasını atmış, ‘Shark Tale’, ‘Who Framed Roger Rabbit’ gibi filmlerde yer almış David Bowers’ı bir kez daha yönetmen koltuğunda göreceğimiz filmin başrollerini ilk filmde olduğu gibi yine Zachary Gordon, Devon Bostick, Steve Zahn ve Rachael Harris paylaşıyorlar…

Saftirik Greg’in Günlüğü: İşte Şimdi Yandık 31 Ağustos 2012’de sinemalarda!

Konu:

Okul sonunda tatil olmuştur, hava harika, bütün çocuklar dışarıda eğlenip tatilin tadını çıkarıyor ve Greg de şimdiye kadarki en iyi yaz tatilini geçirmeye can atıyordur. Fakat ailesinin tatil anlayışı çok farklıdır; babası “ailece zaman geçirme, baba-oğul eğlencesi yapma” planlarıyla gelince Greg’in hayalleri suya düşer.  Greg tatilinin berbat olmaması için elinden geleni yapmalıdır. Ve, ailesiyle tatile gitmemek için lüks bir golf klubünde yaz için iş bulur fakat bu bile Greg’i  yazın bunaltıcı sıcağından, havuzda herkesin gözü önünde yaptığı sakarlıklarla rezil olmaktan ve planladığından çok kötü geçecek bir kamptan kurtaramaz. Saftirik Greg bu yaz daha önce hiç yapmadığı bir şey deneyecek: yaz tatili! Greg, Rowley, Fregley, Chirag , Patty ve Holly bu yaz yine macera peşinde. Kardeşi  Manny, belalı abisi Rodrick ve köpeği Şeker ise peşini yine bırakmıyorlar. Greg işte şimdi yandı!

Gösterim Tarihi: 31 Ağustos 2012
Dağıtım: Tiglon
Yapım: 20th Century Fox
Yönetmen: David Bowers
Yazan: Jeff Kinney
Senaryo: Maya Forbes,Wallace Wolodarsky
Yapımcılar: Nina Jacobson, Bradford Sımpson
Süre: 96 dk.
Görüntü Yönetmeni: Anthony B. Richmond
Kurgu: Troy Takaki
Yapım Yılı: 2012
Türkçe dublajlı fragman: http://youtu.be/F8q6h1cdrGE
Website: www.facebook.com/wimpykidmovie, www.diaryofawimpykidmovie.com
Oyuncular: Zachary Gordon, Devon Bostick, Robert Capron, Jared Abrahamson
Seslendirenler:
Greg –  Harun Can
Frank – Özgür Özdural
Rowley – Kerem Kobanbay
Rodrick – Fatih Özkul
Andy – Ali Hocaoğlu
Susan – Zeynep Ateşer
Holly – Seda Özelsoy
Fregley – Funda Köseoğlu
Chirag – Arzu Akın

Bir yanıt yazın