Saftirikler

Saftirikler

HİKAYE
Adana’da aynı mahalle de yaşayan dört kafadar arkadaş,  kısa yoldan para kazanmak için türlü türlü mücadeleler neticesin de başarıya ulaşamamışlardır. Bu istekleri ne kadar kendileri için olsa da, bir taraftan da mahallelerin de yaşayan Murat’ın MS hastalığının tedavisi için mücadele vermektedirler. Son çare olarak ellerine tesadüf eseri geçen haritadaki hazineyi bulmaya çalışırken, başlarından geçen trajikomik hikayelerini anlatmaktadır.

12 günde tamamlanan Saftirikler filminin çekimleri Adana ve İstanbul’da gerçekleştirildi. Ali Erşen’in yönettiği Saftirikler adlı sinema filminde bulunan kafadarların saflıkları ile başlarına gelen komik olaylar anlatılmaktadır.  Başrollerde Metin ZAKOĞLU, Selahattin TAŞDÖĞEN, Tuncay BAYAZİT, Mehmet KURT, Deniz ORAL, Nevin TAŞDÖĞEN, Selçuk AYDIN yer almaktadır. Gelirinin bir bölümünün MS (Multipl Skleroz) hastalığının tedavisi için MS derneğine bağışlanacağı ön görülen ‘’SAFTİRİKLER’’ sinema filmi 23 Eylül’de gösterime girecektir.

Yönetmen: Ali ERŞEN
Senaryo: Birsen ŞİMŞEK
Işık: Gölge Işık
Makyöz: Türkan ARAT
Oyuncular: Metin ZAKOĞLU, Selahattin TAŞDÖĞEN, Tuncay BAYAZİT, Mehmet KURT, Deniz ORAL, Nevin TAŞDÖĞEN, Selçuk AYDIN
Konuk Oyuncular: Turgay KIRAN,Hüseyin SÖZLÜ, Erman TOROĞLU, Yılmaz VURAL, Cem PAMİROĞLU, Ali GÜLTİKEN, Kaya ÇİLİNGİROĞLU, Oktay DERELİOĞLU, Mustafa ÖZKAN, Ömer ÇATKIÇ, Ogün TEMİZKANOĞLU, Semih YUVAKURAN, Hasan ŞAŞ, Haluk KULAÇOĞLU
Yapımcı: Dali YAPIM
Tür: Traji-Komedi Yapım
Yılı: 2016
Süre 83 dk
Dağıtımcı: Derin Film

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=nHquNcuRo5o[/embedyt]