Sagu & Pagu: Büyük Define

Sagu & Pagu: Büyük Define

Konu:
1- Bir zamanlar içinde birçok canlının barındığı, herkesin mutlu bir şekilde bolluk içinde yaşadığı, yeşilliklerle dolu olan bir diyar kuraklık yüzünden mahvolmak üzeredir. İçerisinde yaşayan canlılar açlık çekip, susuzluktan ölmektedir. Herkes bir araya gelip başlarına gelen bu korkunç olaydan kurtulmanın yollarını ararlar. Tüm canlılar Kalep’in önderliğinde uzun zamandır çektikleri bu sıkıntıları gidermek için bir define arayışına koyulur. Zorluklarla başladıkları yolculukta onları türlü zorluklar beklemektedir.

2- Bir zamanlar, içinde yeşilliklerle dolup taşan bir diyarda kuraklık baş gösterir. Canlılar susuzluk ve açlık çeker. Uzun zamanlar bu sıkıntılar yaşanır ve artık bu sefalete son vermenin yolları aranır. Kalep’in önderliğinde bütün sıkıntıları giderecek olan definenin arayışı başlar. Yolculuğun her aşaması ayrı bir maceradır.

Gösterim Tarihi: 30 Mart 2018
Dağıtım: Derin Film
Yapım: Horizon Film Siyah Martı Animation Studios
Dublaj Yönetmeni: Kadir Karaçimen
Müzik: Burak Çambel
Ses Tasarımı Süpervizörü: Demir Baran Kutlu
Canlandırma Süpervizörü: Kahraman Kırman, Ali Karaçam
Teknik Yönetmen: Orçun Ertuğ
Karakter Geliştirme Süpervizörü: Aslan Tamjidi
Render Süpervizörü: Tamer Durmaz
Görsel Efekt: Noyan Güngör
Model Süpervizörü: Muhammed Eyüp Işın
Yapım Süpervizörü: Mustafa T. Şitilci
Senaryo: Murat Kirişçi
Yönetmen: Engin Baştürk
Seslendirenler: Onur Kırış (Sagu), Fatih Özkul (Pagu), Sinan Divrik (Kalep), Ufuk Yüksel (Gak), Zeynep Önen (Kurt Hanım), Öykü Kılıçaslan (Cankurt), Deniz Salman (Fasfi), Emin Yaraç (Pembe), Füsun Kokucu (Define), Hakan Akın (Haşim), Murat Aydın (Servet)