San Andreas Fayı – San Andreas

SAN ANDREAS FAYI
“SAN ANDREAS”

Kötü şöhretli San Andreas Fayı harekete geçip California’da 9 üzeri şiddette bir depremi tetikleyince, bir arama kurtarma helikopteri pilotu (Dwayne Johnson) ve ayrı yaşadığı eşi (Carla Gugino) tek kızlarını kurtarmak için beraberce Los Angeles’tan San Francisco’ya doğru yola çıkarlar.
Fakat kuzeye doğru yaptıkları bu tehlikelerle dolu yolculuk yalnızca bir başlangıçtır. Ve en kötüsünün bittiğini sandıklarında…aslında her şey yeni başlıyordur.
Aksiyon Gerilim “San Andreas Fayı” oyuncu Dwayne Johnson’ı yönetmen Brad Peyton ve yapımcı Beau Flynn’i yeniden bir araya getiriyor. Üçlü daha önce dünya çapında hit olmuş “Journey 2: The Mysterious Island”da da beraber çalışmışlardı.    
Filmde rol alan diğer oyuncular şöyle: Carla Gugino, Alexandra Daddario, Ioan Gruffudd, Archie Panjabi, Hugo Johnstone-Burt, Art Parkinson ve Oscar adayı Paul Giamatti (“Cinderella Man”).
Filmin senaryosu Carlton Cuse’un, hikayesi ise Andre Fabrizio ve Jeremy Passmore’un imzasını taşıyor. Richard Brener, Samuel J. Brown, Michael Disco, Toby Emmerich, Rob Cowan, Tripp Vinson ve Bruce Berman “San Andreas Fayı”nın yönetici yapımcılığını üstlendiler.
Filmin kamera arkası ekibi; görüntü yönetiminde Steve Yedlin, yapım tasarımında Barry Chusid, kurguda Bob Ducsay, kostüm tasarımında Wendy Chuck’tan oluşuyor. Görsel efektler yapımcılığını Randall Starr’ın, görsel efektler amirliğini Colin Strause’un ve müziklerini besteci Andrew Lockington’ın hayata geçirdiği “San Andreas Fayı” seçili salonlarda RealD 3D olarak gösterilecek.
New Line Cinema, Village Roadshow Pictures işbirliğiyle, bir FlynnPictureCo. yapımı olan Brad Peyton filmi “San Andreas Fayı”nı sunar.