Sekerat: Son

SEKERAT “SON”
10 HAZİRAN’DA SİNEMALARDA

Sekerat “SON” bir ölüm hikayesidir. Genç bir ressam olan Seda’nın hayatı, ardarda yaşadığı travmatik olaylar ile sarsılır. Ruh hali gitgide bozulur. Bu esnada öteki aleme yönelir, karanlık güçlerin etkisi altına girer. Kendi iradesi dışında bağlantılar kurarken yaşadığı korkuların sebebini anlayamayan kadın sonunda gerçek ile yüzleşir.
Ölüm hiç bu kadar ürpertici olmamıştır.

Filmin Adı Sekerat SON
Yönetmen Şeyda Şen
Senaryo Şeyda Şen
Görüntü Yönetmeni Aşkın Sağıroğlu
Müzik Hayko Cepkin
Post Production London Post / Color up
FX Make Up Artist Selvi Sakayan
Oyuncular Meltem Miraloğlu, Batuhan Aydar, Almila Kuruoğlu, Emre Koç, Reyhan İlhan, Esra Harmanda, Celal Bikay, Selvi Sakayan, Elifsu Lüleci, Aslı Yıldırım, Pia-Yıldız Umay Gülsu
Yapımcı Önder Kayaoğlu
Tür Korku/Psikolojik Gerilim
Yapım Yılı 2016
Yapım Şirketi Fark Film
Dağıtımcı MC Film Dağıtım

Hayatı ardarda olaylar ile sarsılan ve ruh hali iyice bozulan Seda’nın geleceğe dair hiçbir umudu kalmamıştır. Çektiği acıların ve yaşadıklarının bedelini ödetmek ister. Ölüm anında yaşadıkları Seda için hayattayken yaşadıklarınn çok daha ötesindedir.
Seda’yı hayata döndürmek için gerekli olan kalp masajı, beklenmedik olayların başlangıcıdır. Kalp masajı boyunca ruhu tekrar tekrar bedeninden ayrılıp geri döner. Bu gitgeller esnasında öteki aleme yönelen Seda, karanlık güçlerinde etkisi altına girer. Kendi iradesi dışında bağlantılar kurarken yaşadıklarının sebebini anlayamayan kadın sonunda gerçek ile yüzleşir.
Ölüm anında yalnızca ölen kişi tarafından gözlemlenebilen olayların ürkütücü yolculuğunu ve ölüm anı sarhoşluğunu (Sekerat-ül mevt) anlatan korku-psikolojik gerilim türü olan Sekerat “SON” izleyiciye ölümün sırrını sorgulatırken varlıkların sadece görünen maddi yanlarından ibaret olmadığını anlatacak. Madde ve enerji perdesini kaldırarak nice esrarları gözler önüne serecektir.
Ölüm sarhoşluğu (sekerat-ül mevt) gerçekten gelir de: “İşte (Ey insan!) bu, senin öteden beri kaçtığın şeydir.” (kaf: 19.)

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=dD9sH9z-HeU[/embedyt]