Sex and the City 2

“Sex and the City 2”

Eğlence, moda, arkadaşlık; hepsi ve daha fazlası “Sex and the City 2” ile geri dönüyor. Bu devam filminde Carrie (Sarah Jessica Parker), Samantha (Kim Cattrall), Charlotte (Kristin Davis) ve Miranda (Cynthia Nixon), büyük elmadan bir ısırık daha alırken, parıltılı hayatlarına ve aşklarına devam ediyorlar.
Nikah masasında “evet” dedikten sonra neler olur? Dört arkadaşın hayatı her zaman diledikleri gibidir ama hayat sürprizleri de barındırmasaydı “Sex and the City” de olmazdı…bu sefer kızlarımız New York’tan, dünyanın en lüks ve egzotik yerlerinden birine, partinin hiç sona ermediği, her köşesinde gizemler barındıran, büyüleyici bir maceraya doğru savrulurlar. Bu gezi, dört arkadaşın evlilik, annelik ve benzer durumların hayatlarına kattığı (ve çoğu zaman savaşmak zorunda kaldıkları) geleneksel rollerinden kaçmak için çok doğru bir zamanda çıkagelir.
Ne de olsa, bazen tek yapmanız gereken dostlarla bir kaçamaktır.
“Sex and the City 2”yi, Candace Bushnell’ın kitabına dayanan karakterlerden, Darren Star’ın yarattığı TV serisine dayanarak, kendi senaryosundan Michael Patrick King yönetti. Filmin başrol oyuncuları; Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis ve Cynthia Nixon, ile John Corbett ve Chris Noth. Ayrıca diğer rollerde, David Eigenberg, Evan Handler, Jason Lewis, Willie Garson ve Mario Cantone yer alıyor. Michael Patrick King, Sarah Jessica Parker, Darren Star ve John Melfi ile birlikte filmin yapımcılığını da üstleniyor. Filmin yönetici yapımcıları ise; Toby Emmerich, Richard Brener ve Marcus Viscidi.
Kamera arkası ekibi, “Sex and the City” emektarları; görüntü yönetmeni John Thomas, yapım tasarımcısı Jeremy Conway, editör Michael Berenbaum, kostüm tasarımcısı Patricia Fields ve besteci Aaron Zigman’dan oluşuyor.
New Line Cinema, Home Box Office ve Village Roadshow Pictures işbirliği ile Sunar. Bir Darren Star Yapımı, Bir Michael Patrick King Filmi, “Sex and the City 2,” bir Warner Bros. Entertainment Company şirketi olan  Warner Bros. Pictures tarafından, 27 Mayıs 2010’dan itibaren tüm dünyada gösterime sunulacak. Filmin Türkiye’deki vizyon tarihi ise 4 Haziran 2010.

Bir yanıt yazın