Sisters Biraderler – The Sisters Brothers

SISTERS BİRADERLER
THE SISTERS BROTHERS
08 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA
TÜRKÇE ALTYAZILI

HİKAYE HAKKINDA
1850’lerin Oregon’unda geçen, iki farklı doğaya sahip yörenin şöhretli tetikçileri Eli ve Charlie Sisters kardeşlere, altın avcısı Herman Kermitt’i öldürmek üzere görev verilmiştir. Fakat bu iş, kardeşlerin düşündüğünden çok daha zor olacaktır.
Patrick DeWitt’in Sisters Brothers kitabından uyarlanan The Sisters Brothers’ın yönetmen koltuğunda Jacques Audiard otururken oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, Rutger Hauer, John C. Reilly, Carol Kane, Riz Ahmed, Creed Bratton, Duncan Lacroix, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Aldo Maland gibi birbirinden önemli isimler yer alıyor. Filmin müzikleri son olarak The Shape of Water ile Oscar kazanan Alexandre Desplat‘a ait.


KAST HAKKINDA
JAKE GYLLENHAAL (John Morris)

İlk rolünü on yaşında oynayan oyuncu, ilk başrol deneyimini 1999 yılında, henüz on dokuz yaşındayken ‘’October Sky’’ filminde canlandırmıştır. Oyuncu, 2001 yılında oynadığı “Donnie Darko” filmiyle çıkış yapmıştır. 2004 yılında oynadığı, “The Day After Tomorrow” filminin küresel çaptaki başarısından sonra ününü katlayan oyuncu, 2005 yılında çekilen “Jarhead” filminde oynamıştır. Aynı yıl “Brokeback Mountain” filminde Jack Twist’i canlandırmıştır. Daha sonrasında Jennifer Aniston’la birlikte oynadığı “The Good Girl” filmi ile büyük beğeni topladı. “Moonlight Mile” filminde Dustin Hoffman ve Susan Sarandon ile birlikte oynadı. 2004’te “The Day After Tomorrow” filminde Dennis Quaid ile rol aldı. 2005 yılında “Proof”, “Jarhead” gibi filmlerde rol aldı. “Brokeback Mountain” filmiyle, üç Akademi Ödülü, dört Altın Küre ve dört BAFTA Ödülü kazandı.

JOAQUIN PHOENIX (Charlie Sisters)
Amerikalı aktör, müzik videosu yönetmeni, prodüktör, müzisyen. 1995 yapımı Gus Van Sant filmi “To Die For”, “Return to Paradise” ve “8mm” gibi filmlerde rol almıştı. 2000 yapımı Ridley Scott filmi Gladiator’deki Commodus rolüyle büyük takdir kazanmıştır. En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Oscar’a aday oldu. Aynı yıl oynadığı ve Marquis de Sade’ın hayatından bir dönemi anlatan “Quills”de rahip Abbé karakterini de başarıyla canlandırdı. Shyamalan’ın “Signs” ve “The Village” filmlerinde oynadıktan sonra, kariyerinin o zamana kadarki en beğenilen performansını, 2005 yapımı “Walk The Line” filmiyle gerçekleştirdi. Ünlü country müzisyeni Johnny Cash’i canlandıran Phoenix, En İyi Erkek Oyuncu (Komedi-Müzikal) dalında Altın Küre ödülünü ve Oscar adaylığını elde etti. 2013 yapımı Her filminde bir yapay zekayla aşk yaşayan Theodore rolüyle bir kez daha güçlü ıyunculuk performansını sergiledi. 2015’te Woody Allen’ın “Irrational Man”da başrolü Emma Stone ile paylaştı. 2017 yapımı “You Were Never Really Here” filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Palmiye’ye layık bulunan Phoenix, 2018’de “Mary Magdalene” filmindeki İsa ve “Don’t Worry”, “He Won’t Get Far on Foot”taki John Callahan performanslarıyla büyük beğeni topladı. 2019’da gösterime girecek olan “Joker filminde ise, ikonik kötü karakter Joker’e hayat verecek.
JOHN C. REILLY (Eli Sisters)
Sinemada oyunculuğa 1989 yılında Brian De Palma’ın yönettiği “Casualties of War” adlı filmiyle başlayan John C. Reilly, aynı yıl Neil Jordan’ın ”We’re No Angels” adlı filminde oynadı. Daha sonrasında “Days of Thunder”, “Hoffa”, “The River Wild”, “Dolores Claiborne”, “The Thin Red Line”, “Never Been Kissed”, “Magnolia” ve “For Love of the Game” adlı filmlerde canlandırdığı karakterle olumlu eleştiriler aldı. Yönetmenliğini Wolfgang Petersen’in yaptığı ”The Perfect Storm” adlı filmde George Clooney, Mark Wahlberg ve Diane Lane ile birlikte rol aldı. Ardından “The Anniversary Party”, “Frank’s Book”, “The Good Girl”, “Gangs of New York”,”The Hours”, “The Lobster”, “Holmes & Watson”, rol aldı. Chicago filmi ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar ve Altın Küre’ye aday gösterildi…